Správná údržba prodlouží životnost pračky

Prevence je lepší než léčba. Tento fakt platí stejně dobře i pro pračky. Správně udržovaná pračka může vydržet až 38 let. Moderní zařízení mají řadu inovativních technologií, a proto jsou mnohdy ekologičtější a energeticky efektivnější. Nemusí však být tak odolné jako ty staré modely.

Odpovědná péče

Stojí za to pamatovat na ekologii už při nákupu. Nejprve zvažte, jestli skutečně potřebujete nové zařízení. Výměna stále fungujících zařízení, jen abychom využili modernější funkce, určitě nepřispívá k ochraně životního prostředí. Na druhé straně se zařízení někdy dokáže rychle rozbít. Proto je někdy lepší investovat víc na začátku a koupit kvalitnější produkt.

Doporučený článek:  Ocet se doma neztratí. Postará se o čistý domov i nádherné vlasy

Pokud čelíme rozhodnutí o nákupu nové pračky, musíme v první řadě věnovat pozornost jeho energetické účinnosti. Až donedávna se používala klasifikace s plusem. Aby nedošlo k dalším výhodám nejnovějšího vybavení, loni se obnovila dříve používaná označení od A po G. Nyní nejúčinnější zařízení, která dosud patřila do skupiny A+++, dostala označení C nebo D. Písmena A a B jsou vyhrazena pro nejinovativnější technologie.

Zdroj obrázku: Freepik

Čistá pračka, čisté životní prostředí

Dalším krokem k čistšímu životnímu prostředí je snížení tvorby elektronického odpadu. Pračka je jedním z nejintenzivněji používaných zařízení v našich domácnostech. Kromě toho je v kontaktu s vodou, a jak víte, kámen v ní přítomen může výrazně zkrátit její životnost. Proto díky správné péči jsme schopni zabránit mnoha poruchám. První a nejdůležitější věcí je nepřecpávání pračky. Aby mohla pračka správně prát, měla být naplněna pouze do 3/4.

Doporučený článek:  Pozvěte podzim k sobě domů. Stylový věnec bude dokonalou dekorací, kterou vytvoříte přesně podle sebe

Po praní vždy vyvětrejte buben i zásuvku na čisticí prostředek, abyste zabránili růstu plísní a bakterií. Na druhé straně, abyste zabránili opaření prvků pračky, přidejte do každého praní změkčovací prostředek a jednou za měsíc odvápněte zařízení. Měli byste pamatovat i na pravidelné čištění filtru vypouštěcího čerpadla a snažit se zabránit jeho ucpání tím, že vždy vyprázdníte kapsy od ubrousků a mincí.

Zdroj: https://www.capitalcityapplianceservice.com/blog/7-simple-tips-to-take-care-of-your-washing-machine/