Kočky rády nosí domů mrtvé dárečky. Znamenat to může hned několik věcí

Máte doma kočku? Všem milovníkům těchto mazlíčků alespoň jednou za čas přinesou domů mrtvou myš, ptáka nebo jiné drobné zvíře. Přinést vám ji mohou před vchodové dveře, ale také dovnitř do domu. Pro většinu lidí se nejedná o příjemnou záležitost, ale nedokážou ji svou kočku odnaučit. Podívejme se, proč vám kočky domů nosí mrtvé myši.

Dárek pro milovanou osobu?

Kočky jsou dnes sice domácími mazlíčky, ale stále se jedná o velké lovce. Lov malých zvířat je pro ně naprosto přirozenou věcí, ke které jsou biologicky uzpůsobené. Proto byste měli při pohledu na mrtvou oběť zachovat klid. Křik a nadávky mohou vašeho mazlíčka od lovení odradit, ale také povedou k agresivnímu chování, které si budou vybíjet na vás.

Doporučený článek:  Nakládané okurky je důležité jíst s mírou

Mnoho lidí si myslí, že myš na prahu dveří je dárkem od kočky, aby potěšila svého majitele. Bohužel to není pravda. Kočky nás obvykle považují za svou rodinu a myslí si, že si nedokážeme potravu ulovit sami. Ukázalo se, že kočky tento postup dělají u svých dětí, které se snaží naučit lovit. Pravděpodobně vás tedy kočka bere jako nemotorné dítě, které potřebuje naučit umění lovu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pocit bezpečí i rostoucí rodina

Dalším instinktem lovce je kořist ulovit a odnést na bezpečné místo, kde si na ní pochutná. Stává se, že má kočka problém s vysokou pohyblivostí kořisti. Omráčí ji a přenese domů, kde nebude mít snadnou možnost úniku. Pro kočku to bude mnohem jednodušší. Všechno souvisí s instinktem kočkovitých šelem, které mají stále v sobě, i když jsou plně domestikované.

Doporučený článek:  V zaměstnání bez povšimnutí odebírám elektřinu pro své potřeby. Začalo to se zdražením mého tarifu

Chovatelé koček, které dříve neprojevovaly zájem o lovení a najednou přináší domů mrtvé poklady, by je měli pečlivě sledovat. Může to být totiž příznakem březosti kočky a potřeby skladovat zásoby potravy pro rostoucí rodinu. Jestli něco takového nastane, měli byste okamžitě navštívit veterináře a nechat zkontrolovat zdraví a stav svého malého mazlíčka.

Zdroj: https://www.livescience.com/34471-cats-dead-animals.html