Mravence ze zahrady vypudí vůně skořice, kávy nebo octa

Mravenci, pracovitý hmyz, který dokáže být velice užitečný. Jenomže pokud se přemnoží, stává se naším nepřítelem. Začne ničit rostliny, dřevěné vybavení a podporovat přítomnost mšic. Co proti mravencům tedy podniknout? Především začít co nejdříve se zásahem.

V přírodě jsou užiteční, na zahradě ale škodí

Na jednu stranu vyčistí substrát od organických zbytků a přenáší semena rostlin, což usnadňuje výsev některých rostlin. Pokud se však usadí v naší zahradě, začínají tím problémy:

  • hloubí podzemní chodby, čímž ničí kořenové struktury rostlin,
  • v případě sucha napadají mladé výhonky rostlin,
  • postavením hnízda vysušují půdu,
  • staví si mraveniště v dřevěném vybavení.

Když si to sečteme, tak při reálném rozmnožení a rozšíření hnízd do zahrady mravenci natropí více škody než užitku. Proto neváhejte a začněte okamžitě jednat, pokud si všimnete jejich zvýšené aktivity.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyhnat mravence ze zahrady?

V obchodech si můžete zakoupit dražší přípravky, které vás zbaví mravenců, ale můžete si poradit i s běžně dostupnými surovinami. Zkuste použít skořici. Toto zázračné koření nám rozhodně voní, ale co hmyzu? Tam je to naopak, proto neváhejte a nasypte skořici okolo rostlin nebo míst, kde se mravenci nejvíce shromažďují.

Podobně jako skořici můžete použít kávovou sedlinu a do třetice všech prostředků můžete zkusit využít jedlou sodu nebo prášek do pečiva.

Co dál zkusit?

Pomůže vám určitě ocet. Tato superpotravina má mnohonásobné využití v domácnosti. Jediné, co musíte, je smíchat ocet s vodou ve stejném poměru, abyste dosáhli účinného prostředku proti mravencům. Pro zesílení účinku můžete využít pár kapek kozlíku lékařského a postříkat místa či povrchy, kde se mravenci objevují. Pro zvýšení účinku můžete použít i ocet neředěný.

Pokud ani ocet nezabere, zkuste použít česnek. Společně v kombinaci s kopřivou ho zalijte vodou a nechte odstát 2 dny. Poté rozlijte daný roztok na mraveniště. Malí záškodníci rádi poputují jinam.

Zdroj: https://lasvegas.rentokil.com/blog/6-natural-ways-get-rid-ants/