Koupelna není vhodné místo pro uložení make-upu, žiletek nebo léků

Své potřeby, které využíváme ke zkrášlení a zdraví, jsme zvyklí ukládat v koupelně. Skladujeme je tam rádi z toho důvodu, že jsou vždy po ruce. Ovšem nebereme v potaz pár věcí a vlastností koupelny. Především to, že je koupelna vlhká, což je u mnohých potřeb docela problematické. V takových případech své pomůcky ničíme, nebo se mohou stát dokonce nebezpečnými.

Štětce na líčení

Snad každá žena své štětce na líčení nechává v koupelně. To stejné platí i pro kosmetické přípravky, které leží v tašce nebo volně na poličce. Všechny tak podléhají mnohem rychleji zkáze. Působí na ně vlhko a například rtěnky se v koupelně změkčují a rozpouští, pigment se poté lepí na rty a celá rtěnka je rázem nanic. Štětce jsou vystavené vlhku, množení bakterií a prachu. Takové podmínky s naší pletí dělají kouzla ve formě akné. Ukládejte své kosmetické prostředky nejlépe v plastovém boxu s víkem nebo mimo koupelnu.

Doporučený článek:  Mléko nesmí v lednici nikdy chybět. Použití v kuchyni je ale až ta poslední možnost
Zdroj obrázku: Freepik

Žiletky

Většinou holicí potřeby ukládáme na rohu vany. Jenže vlhkost a neustálý kontakt s vodou způsobí, že žiletky po pár použití rezaví. A jak jistě víte, říznout se žiletkou od rzi není žádná legrace. Proto vždy, když se oholíte, důkladně žiletku vysušte a vyčistěte. Poté uskladněte mimo místnost nebo v nějakém neprodyšném obalu.

Léky

Je dobré vědět, že léky by neměly být vystaveny vlhkosti! A to v žádném případě. Oslabujete tak jejich účinky a množí se v nich bakterie. Nižší účinnost platí především u hormonální antikoncepce. Léky by měly být skladovány nejlépe v obývacím pokoji ve skříni a ještě k tomu v nějaké krabici či bedně. Informace správného skladování najdete na krabičce jednotlivých léků.

Doporučený článek:  Vánoce nemusí stát majlant. Dárky i dekorace pořídíte za pár korun

Šperky

Šperky jsou velmi podobné žiletkám. S tím rozdílem, že zlato i stříbro v permanentním vlhku černá a bižuterie rezaví. Rozhodně své oblíbené šperky nevystavujte zbytečně vlhkosti. Uložte je například do ložnice na komodu do krásné šperkovnice. Budete je mít všechny na jednom místě, a ještě k tomu hezky roztříděné.

Zdroj obrázku: Freepik

Žehlička, holicí strojek a další

Taková elektrická zařízení pro zkrášlení by neměla být volně položená v koupelně. Některá nesnesou vlhkost, a pokud je tomuto problému vystavujete pravidelně, můžete snížit jejich životnost. Umístěte je raději do prádelny či do skříně, tam budou v bezpečí.

Doporučený článek:  Zbavit se doma pavouků pomohou specifické vůně

Čisté ručníky

Skladujete své čistě vyprané a voňavé ručníky v koupelně? A všimli jste si někdy, když si vezmete čistý ručník ze skříňky a utřete se s ním, že nevábně zapáchá? Je to způsobeno tím, že do sebe ručníky absorbují vlhkost, a jelikož jsou poskládané, nemají možnost vyschnout. Následně zatuchnou, a mohou dokonce plesnivět. Skladujte je raději mimo koupelnu.

Zdroj: https://www.hgtv.ca/bathrooms/photos/15-things-you-shouldnt-keep-in-your-bathroom-1916685/