Sáček naplněný vodou a mincemi odradí mouchy od létání do domu

Všichni víme, jak nepříjemný je v létě hmyz, který se nám usazuje v obydlí. Bzučení a poletování much dokáže zkazit náladu i tomu nejtrpělivějšímu člověku, navíc často usedají na jídlo a mohou přenášet choroby. Zbavit se jich přitom často vypadá jako nemožné. Naštěstí existují osvědčené způsoby, jak tyto nezvané hosty z domu vyhnat.

Vyhánění much je složité

Během slunečných teplých dnů samozřejmě chceme otevřít okna a vyvětrat byt a pustit si domů trochu čerstvého vzduchu. Bohužel spolu s ním nám domů vlétají také mouchy a jiný hmyz, kteří nám znepříjemní chvíle klidu a relaxu. Každý, kdo se mouchy někdy pokoušel vyhnat z pokoje, ví, jak náročný je to úkol. Navíc jakmile se to povede, vletí vzápětí dovnitř jiná.

Doporučený článek:  Ze zbytků mýdla lze snadno vyrobit krásný dárek nebo oblíbené mýdlové vločky

V jedné facebookové skupině o úklidu domova zazněla otázka, jak se efektivně vypořádat s dotěrnými mouchami, které na jaře a v létě vlétávají do našich domácností. Fanoušci byli nadšení z odpovědi a neobvyklého způsobu, který zde zazněl. Dozvěděli se totiž, že k vyhnání much z domu je potřeba jen trocha vody, několik lesklých mincí a plastový sáček.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit odpuzovač?

A co s těmito zdánlivě nesourodými věcmi musíte udělat? Vložte pár drobných mincí do průhledného plastového sáčku, naplňte ho vodou a zavěste k oknu. Sáček musí být samozřejmě bez jakékoliv díry. Vodu musíte čas od času vyměnit, jinak je ale tento patent zcela bezúdržbový. Mouchy ho totiž budou považovat za včelí hnízdo, kterému se budou chtít za každých okolností vyhnout.

Doporučený článek:  Skvrny od kávy a čaje v hrníčcích jsou odolné, ne však s těmito metodami

Navíc mouchy nemají rády vodu a barvy, které vznikají odrazem světla od mincí ponořených do vody, plaší je a odrazují. Komentáře k této radě neskrývaly obdiv lidí, kteří metodu s mincemi, vodou a sáčkem vyzkoušeli. Shodli se na tom, že tento způsob dokonale funguje a určitě stojí za zkoušku. Někteří z fanoušků takový sáček zavěsili dokonce na zimní zahradu nebo na balkon či terasu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-house-flies