Užijte si vůni domova podle svých představ. Domácí osvěžovač vás zaručeně okouzlí

Každý z nás chce mít útulný, čistý a voňavý domov. Mnoho lidí si pořizuje drahé osvěžovače vzduchu. Nejen že jsou tyto produkty poměrně drahé, ale také obsahují hodně chemikálií, které ve svém domově jistě používat nechcete. Místo toho si můžete vlastní osvěžovač připravit doma. Zaplatíte zlomek ceny a váš domov bude neustále nádherně vonět.

Domácí osvěžovač vzduchu z citronu a rozmarýnu

Na výrobu potřebujete jen pár ingrediencí. Některé si možná budete muset koupit, ale rozhodně vás nevyjdou draho. Vanilkový extrakt navíc můžete použít při pečení, takže se vám jeho koupě zaručeně vyplatí. Na výrobu potřebujete 3 velké snítky rozmarýnu, vanilkový extrakt podle potřeby, vodu podle potřeby a 1 středně velký citron.

Doporučený článek:  Zavařování může zabavit celou rodinu. Povedené sklenice se stanou netradiční dekorací

V první řadě nakrájejte citron na plátky. Potom nalijte vodu do hrnce. Vložte do ní plátky citronu, rozmarýn a malé množství vanilkového extraktu. Vodu zahřejte, ale nemusíte ji přivést k varu. Potom hrnec odstavte a nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Směs můžete používat několik dní. Až její vůně vyčichne, můžete směs znovu přivést k varu. Vůně se tím znovu aktivuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí osvěžovač vzduchu z oleje a vody

Druhou možností pro domácí osvěžovač je směs 500 ml vody a 10 kapek esenciálního oleje podle vlastního výběru. Tato metoda je velmi jednoduchá a efektivní. Směs promíchejte a nalijte do rozprašovače. Malé množství osvěžovače nastříkejte do vzduchu v místnosti a užijete si nádhernou vůni po mnoho hodin. Navíc vám tekutina vydrží velmi dlouho.

Doporučený článek:  Osvědčené triky pro čistý domov, které se obejdou bez chemie

Využijte sílu difuzéru

Podobnou metodu můžete použít také v případě difuzéru. Jestli máte tento přístroj doma, využijte ho naplno jako domácí osvěžovač vzduchu. Nalijte do něj čistou vodu a přidejte pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Během chvilky si užijete jedinečné vůně a ještě budete moci sledovat krásný dým, který vychází z difuzéru.

Zdroj: https://housewifehowtos.com/clean/homemade-air-freshener/