Krádeži moderního auta zabrání zabalení klíče do hliníkové fólie

Krádeží automobilů rok od roku ubývá, přesto milují zloději nejnovější modely drahých značek. Nehledě na nejmodernější technologie, žádné auto není v bezpečí. Právě nové technologie totiž používají také lapkové, které umí ukrást vůz, který nepotřebuje ke svému otevření nebo nastartování klíč, pomocí speciálního kufříku. Jak se těmto metodám zlodějů ubránit? Snadno, postačuje obyčejný alobal!

Otevřený vůz pomocí signálu

Jakým způsobem dochází ke krádežím nových aut? Zloději jsou často ještě o krok dopředu před vývojovými specialisty automobilek, proto nejnovější modely vozů umí ukrást během několika vteřin. Jedná se o auta, která pro své otevření využívají signál, nepotřebují jako v minulosti klíč. Zloději si proto vyhlédnou auto, aktivují klíč uložený doma povětšinou u dveří pomocí speciálního zařízení, které mají v malém kufříku. Obdobně postupují při nastartování motoru, u některých modelů aut navíc stačí pro spuštění chodu vozu stisknout jen tlačítko.

Doporučený článek:  Hnojivo z kopřivy posílí rajčata a podnítí je ke květu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se bránit?

Edmund King, šéf britské Automobilové asociace, v rozhovoru pro list Daily Mail připomněl důležitost ochrany klíče, aby nebylo možné získat jeho signál. Sám ví, o čem mluví, protože jeho manželce tímto způsobem neznámí pachatelé ukradli drahý automobil značky Lexus. Z toho důvodu uchovává klíče od aut ve speciálních pouzdrech, která vkládá do kovové krabičky, tu ještě pro jistotu uzavře večer do mikrovlnné trouby. Zdá se tento způsob přehnaný? „Možná ano, ale rozhodně je lepší být opatrný než přijít o další auto,“ dodává King.

Doporučený článek:  Dlaždice plné lesku jsou pýchou každého domova. Jedlá soda a citron nezklamou

Hliníková fólie znesnadní přenos signálu

Co dělat kromě zakoupení drahého speciálního pouzdra? Domácí metodou, která zamezí přenosu signálu a odradí zloděje, je balení klíče do hliníkové fólie. Vhodnější je použít pevnější, která se používá na pečení, a vždy pečlivě klíč zabalit, aby se přenos signálu zablokoval nebo minimálně omezil na takovou míru, že nepůjde vůz odcizit. Kromě toho se doporučuje klíč ještě vložit do kovové nebo ocelové krabičky.

Zdroj: https://twistedsifter.com/2022/06/police-say-you-should-wrap-your-car-keys-in-tinfoil-to-protect-against-theft/