Bílá je nadčasová a sluší každému. Přírodní prostředky se postarají o její zářivou čistotu

Bílé oblečení je nádherné a svěží. Má ovšem jednu drobnou nevýhodu. Po pár měsících nošení můžete jen těžko očekávat, že zůstane stále sněhově bílé. Barva oděvů se mění kvůli mastnotě a potu, ale také kvůli praní s oblečením různých barev. Obvykle si kvůli tomu kupujeme drahé prací prostředky, ale stejně dobře vám poslouží také domácí a zcela přírodní prostředky.

Jedlá soda a aspirin

Jedlou sodu máme doma pravděpodobně všichni. Obvykle ji asi používáte během pečení, ale stejně dobře poslouží také při praní bílého prádla. Připravte si směs z jedné sklenice jedlé sody a čtyř litrů vody. Do tohoto roztoku namočte bílé obědy. Díky tomuto prostředku nebudete muset používat žádnou chemii, a přitom získáte dokonale bílé oblečení. Poté vše vyperte jako obvykle.

Doporučený článek:  Objevte pravý rituál čaje. Díky němu se z každého šálku stane dokonalý okamžik harmonie

Aspirin je také velmi účinný, když přijde na bělení prádla. Žluté skvrny od potu můžete úspěšně odstranit tímto lékem na bolest. Pro tyto účely jsou vhodné jen bílé tabletky. Vezměte pět tablet aspirinu, rozpusťte je ve vodě a namočte do roztoku oblečení. Nechte nějakou dobu působit a nakonec oblečení vyperte v pračce jako obvykle. Uvidíte, že vše bude sněhově bílé.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva a ocet

V případě citronové šťávy máte dvě možnosti. Můžete přidat citronovou šťávu do sklenice vody a nalít tuto směs do nádoby na aviváž v pračce. Druhou možností je umístění oblečení do umyvadla s horkou vodou. Přidejte trochu citronové šťávy a nechte působit přes noc. Další den vyperte oblečení v pračce jako obvykle.

Doporučený článek:  Doveďte grilované menu k dokonalosti. Profesionálové radí, jak připravit tu nejlepší rybu

Ocet je univerzální čistič do domácnosti, který můžete využít mnoha nejrůznějšími způsoby. V tomto případě nalijte sklenici lihového octa do dávkovače pracího prášku v pračce. Na skvrny na látce můžete také nastříkat malé množství octa. Vůně octa po praní zmizí, takže se toho nemusíte obávat, a získáte nádherně bílé a čisté halenky, košile i kalhoty.

Zdroj: https://tidecleaners.com/en-us/blog/Laundry-Tip-of-the-Day-How-to-Keep-White-Clothes-White