Krásné a zdravé nehty zajistí pestrá strava i pravidelná péče

Nejen ženy, ale také muži chtějí mít krásné a zdravé nehty. Dosáhnout toho není složité. Musíte se držet jen pár základních pravidel. Většina z nich je stejná jako v případě zdravého životního stylu nebo štíhlého pasu. Nemusíte proto dělat příliš věcí navíc. Pro zdravé nehty potřebujete hlavně dost vitamínů a minerálů, které je budou vyživovat. A také je nesmíte zbytečně ničit.

Pestrá strava

Vitamíny (A, C, D, E) a minerály (železo, zinek, vápník, omega-3 mastné kyseliny) jsou extrémně důležité pro zdravé nehty. Do jídelníčku zařaďte dost ovoce, zeleniny, luštěnin, ořechů i semínek. Pestrá a vyvážená strava je vždy nedůležitější, když přijde na vaše zdraví, včetně nehtů.

Doporučený článek:  Vychutnejte si šeřík všemi smysly. Lahodný čaj uleví játrům a rozzáří pleť

Hydratace

Správná hydratace je velmi důležitá a nehty vám většinou dají ihned najevo, že potřebují více vody. Budou velmi křehké, lámavé a objevit se mohou také světlé skvrnky. To samé platí i při nedostatku vitamínů. Dostatečný příjem vody je klíčem pro nádherné nehty, které vždy ozdobí vaše ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Minimální množství chemie

Čisticí prostředky, prostředky na mytí nádobí nebo chemie v práci vám může hodně poškodit nehty i kůži. Dávejte si pozor, abyste nosili ochranné rukavice. Jedině tak můžete ochránit své ruce. Druhou možností je používání šetrnějších prostředků, které se skládají z přírodních látek.

Doporučený článek:  Předražené krémy jsou zbytečné. Na akné působí nejlépe bylinka, která roste na každé louce

Správná péče je základ pro krásné nehty

Krátké a čisté nehty budou vždy vypadat krásně. Pravidelná manikúra vám přinese nejen krásné, ale také zdravé nehty. Pořiďte si kvalitní nástroje na manikúru a nezapomínejte je používat. Používejte také pravidelně hydratační krém, a to hlavně po mytí nádobí nebo mytí rukou.

Nepoužívejte umělé nehty

Gelové nebo umělé nehty jsou asi to nejhorší, co můžete svým nehtům udělat. Nesmíte se potom divit, že je máte naprosto zničené a nekvalitní. Vaše přirozené nehty budou vždy vypadat mnohem lépe. Používejte jen kvalitní lak na nehty a budete se ihned cítit lépe. A ještě to pro vás bude mnohem levnější a praktičtější.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/nails/art-20044954, https://www.healthline.com/nutrition/vitamins-for-nails, https://www.healthline.com/health/how-to-strengthen-nails, https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/nails-fingernail-and-toenail-problems, https://www.medicalnewstoday.com/articles/are-acrylics-bad-for-your-nails