Kvasnicové hnojivo prospěje především orchidejím, které díky němu rozkvetou

Máte doma orchideje, pravidelně se o ně staráte, myslíte si, že máte všechno správně, ale rostlinám se nedaří a nevidíte žádné květy? Možná je to nedostatkem důležitých látek, které potřebují k růstu a kvetení. Kvasnicové hnojivo bude pro rostliny to nejlepší, co jim můžete dát, protože je přírodního původu bez zbytečné chemie. Navíc působí skvěle právě na orchideje.

Budete překvapení z výsledků

Zálivka droždím může být prospěšná nejen pro orchideje, ale pomoci může také ostatním rostlinám. Droždí se sice většinou používá v kuchyni, kvasnicové hnojivo je ale velmi jednoduché na přípravu, a pokud si ho vyrobíte, uděláte tím radost nejen rostlinám venku na zahradě, ale také orchidejím i dalším okrasným květinám.

Doporučený článek:  Zkušení zahradníci znají trik, díky kterému sklízí každý rok velká šťavnatá rajčata. Pomůže obyčejný plevel

Kvasnice můžete použít na rajčata, okurky, ovocné keře nebo stromy, ale také na pokojové rostliny. Orchideje, gardénie nebo další květiny vám budou vděčné, jestliže použijete kvasnice. Ovlivníte nejen jejich růst, ale také bohatost květenství. Posílíte jejich kořenový systém a kořeny pak budou mít dostatek živin.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké mají kvasnice vlastnosti?

Jak si udělat kvasnicové hnojivo? Než se pustíte do přípravy, měli byste vědět, že kvasnice obsahují vitaminy B, které jsou pro rostliny důležité. Draslík, fosfor nebo hořčík jsou nezbytné pro správný vývoj rostliny. Vyplatí se nahradit chemické hnojivo tím přírodním, které máte hotové během chvilky.

Doporučený článek:  Praskání rajčat způsobuje nadbytek vody, špatné hnojivo i typ odrůdy

100 gramů čerstvého droždí nechte rozpustit v 10 litrech teplé vody. Roztok nechte takto celou hodinu, a poté ho již nemusíte ani ředit, takto ho můžete hned použít. Pro přípravu hnojiva použijte nejlépe dešťovou vodu, pokud nemáte tu možnost, nechte vodu chvíli odstát. Hnojivo pak můžete používat po celou sezonu, ale neaplikujte ho častěji než 2× týdně. Vyplatí se používat hlavně ze začátku jara a poté na konci léta. K hnojivu můžete přidat i trochu mléka.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/