Domácí hnojiva dodají rostlinám vše potřebné. Využít můžeme kávu, banány i skořápky od vajec

Jaro je období, kdy nás čekají první práce na zahradě. Půdu musíme připravit na nové květiny, stromy a keře a důležité bude jim dopřát také kvalitní hnojiva. Pro podporu jejich přirozeného růstu a následného kvetení nemusíte používat jen hnojiva ze zahradnictví, ale vhodná mohou být ta přírodního původu, za která nemusíte dávat ani korunu a která vašim rostlinám dodají spoustu živin.

Zima je pro většinu květin náročná

Zima je pro pokojové rostliny velmi náročným obdobím. Nemají dostatek slunečního světla, nevyhovuje jim také vlhkost, které mají mnohdy až mnoho, a také je trápí suchý vzduch z radiátorů, protože přes zimu velmi často necháváme zapnutá topení. Rostliny navíc nikam nepřesouváme, což má za následek, že na jaře jsou unavené a potřebují do sebe dostat ještě dávku živin navíc.

Tu jim můžete dopřát právě kvalitními hnojivy. Nemusíte se ale spoléhat pouze na ta kupovaná, zkuste využít zbytky z kuchyně. Že nevíte, co byste mohli jako hnojivo použít? Je to velmi jednoduché. Po vypití kávy sbírejte kávovou sedlinu, kterou nechte uschnout a posléze ji použijte na květinu. Stejným způsobem pak můžete použít také zbytky od čaje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Domácí hnojiva vás nic nestojí a navíc jsou ekologická

Domácí hnojiva jsou velmi oblíbená, protože nestojí žádné peníze a navíc šetří přírodu. Kromě uvedených produktů pak můžete používat například banánové slupky. Ty stačí nakrájet na menší kousky, vložit do sklenice, zalít vodou a dát na několik dní na teplé místo. Poté můžete roztokem rostliny zalévat. Banány se hodí především pro náročné orchideje, které potřebují hlavně fosfor – toho mají banány spoustu.

Další možností je využití vaječných skořápek. Stačí je nadrtit a společně s půdou je smíchat. Do té pak vložte květinu a máte hotovo! Nezapomeňte rostliny pravidelně zalévat a dopřát jim správnou teplotu a místo, kde se jim bude dařit. Každý druh bude možná potřebovat jiné podmínky, proto je vhodné vědět, co která rostlina bude potřebovat.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/8-homemade-garden-fertilizers-24258