Květa: Tchyně během hlídání dětí udělala něco, co jí nikdy neodpustím. Nemluvím s ní a můj manžel stojí na její straně

Manžel mi oznámil, že budeme mít návštěvu jeho maminky. Dlouhodobě se nijak zvlášť nemusíme, takže jsem z toho pochopitelně nebyla nějak nadšená. Zároveň se ale k sobě chováme slušně, abychom zbytečně nevyvolávali konflikty. Ne vždy se to ale povede. Potom, co udělala naposled, jsem se rozhodla přerušit s ní jakoukoliv komunikaci. A bohužel to poznamenalo i náš rodinný život, jelikož můj muž nestojí za mnou, ale přiklání se spíše na stranu své maminky.

Pohlídala děti, abychom mohli ven

Od doby, co máme děti, jsme neměli moc chvil jenom pro sebe. Proto jsme každé hlídání uvítali. Nakonec jsem si řekla, že její návštěva nemusí být tak špatná. Pohlídá nám děti a my budeme moci vyrazit konečně někam ven, za našimi přáteli. Vše bylo domluveno, tchyně nic nenamítala a já se těšila, jak si konečně oddechnu od celodenního zápřahu.

Doporučený článek:  Ani dlouho, ani krátce. Odborníci radí, jak dlouhá sprcha tělu prospěje
Zdroj obrázku: Pixabay

Peklo nastalo, když jsme se vrátili

Tchyně ochotně vzala děti do péče, já se nastrojila, namalovala a vyrazili jsme. Manželova maminka nikdy neměla problém naše děti pohlídat a já jsem věděla, že se o ně vždy stará velmi dobře. Kdybych však tušila, co se u nás doma změní během té doby, nikdy nevytáhnu paty. Po příchodu jsem totiž už v chodbě zjistila, že věci nejsou na svém místě. Tím noční můra teprve začínala.

Vše nám zpřeházela

Měla jsem v celém bytě svůj systém. A to ať se jednalo o oblečení v šatních skříních, nebo ať se jednalo o uložené nádobí v kuchyni. Vždy jsem přesně věděla, kde co najdu a vše měla v podstatě vždy po ruce. Tedy až do návštěvy manželovi maminky. A když spustila své „Květuško, takhle to budeš mít mnohem lepší“, nevydržela jsem. Z plných plic jsem jí řekla, co si o její iniciativě myslím. Tchyně se pochopitelně urazila a hned odjela. Ani manžel nebyl z mé reakce nijak nadšený, takže se mnou přestal mluvit. Já si ale za svým chováním stojím. Jak by bylo vám, kdyby vám někdo změnil celou domácnost?

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu naší čtenářky.