Při odjezdu na dovolenou se vyplatí do mrazáku vložit minci. Dokáže předejít velkým nepříjemnostem

Když jedete na dovolenou, musíte myslet nejen na to, jestli máte zamčené dveře, ale také zajistit okna a v případě potřeby také elektrospotřebiče. Co dělat, pokud vám během dovolené vypadne elektřina a rozmrazí se produkty, které máte v mrazáku? Můžete vyzkoušet jednoduchý trik, díky kterému poznáte, jestli je ještě vhodné jíst potraviny z lednice nebo mrazáku.

Zásoby se mohou ztenčit kvůli výpadku proudu

Když odjíždíte na víkend, možná vás ani nenapadne, co všechno se ve vaší domácnosti může stát. V případě, že jedete na více než týden, je potřeba myslet na zajištění domácnosti tak, abyste nejen nevyhořeli, ale také se nestala jiná katastrofa. Problém mohou být například  lednice nebo mrazáky, které během pár hodin dokážou způsobit škody v řádech tisíců korun, když vypadne proud.

Doporučený článek:  Vyhnat rybenky z domu není vůbec snadné. Jde to však i bez agresivní chemie

Jak ale zjistíte, že elektřina nějakou dobu nefungovala? Postačí vám ke zjištění pouze obyčejná mince. A jak dále postupovat? Je to jednoduché. V mrazáku mohou být zkažené potraviny, což nezjistíte, pokud jste daleko od domova. Způsob, jak to zjistit, znaly už naše babičky a rády ho využívaly. Jak tedy na to?

Zdroj obrázku: Freepik

Mince a miska s vodou prozradí, co se doma dělo

Vodu nalijte do plastové misky, vložte ji do mrazáku a nechte vodu zamrznout. Poté otevřete mrazák a položte navrch misky minci. Před odjezdem na dovolenou se podívejte, jestli je mraznička správně zavřená. A poté, až se vrátíte, můžete misku s vodou vyndat. Jak poznáte, že u vás v bytě vypadla elektřina? Je to snadné. Pokud jste minci našli navrchu misky, je jasné, že proud fungoval.

Doporučený článek:  Správná údržba prodlouží životnost pračky

Pokud ale bude nízko, elektřina vypadla a je potřeba dbát na to, abyste nesnědli něco zkaženého. Čím níže totiž mince bude ležet, tím déle byl proud vypnutý. Musíte sami uznat, jestli potraviny, které byly v mrazáku, budete konzumovat, nebo je raději vyhodíte. Jednou rozmražené potraviny by se již víckrát zamrazovat neměly.

Zdroj: https://www.creeklinehouse.com/coin-freezer-trick/