Kvetoucí keře budou ozdobou zahrady po celé léto

Každý zahrádkář chce mít ze své zahrady místo, které je v létě nádherné, září barvami a je přímo stvořené k relaxaci. K tomu jsou ideální keře, které pokvetou celé léto a pozvednou tak úroveň vaší zahrady. Pěstování takových keřů není těžké, a nic vám tak nebrání jejich výsadbě. Seznamte se s keři, které kvetou celé léto.

Zahradní hortenzie

Pokud hledáte keře, které pokvetou celé léto, tak jsou hortenzie tím pravým ořechovým. Nepotřebují žádnou náročnou péči k tomu, aby krásně kvetly. Výhodou jsou i barvy, které u hortenzií můžete zvolit. Kvetou červeně či modře a atraktivní květenství si zachovávají celé léto. První květy se začínají objevovat brzy na počátku června a zpočátku října postupně usychají. Hortenzie vyžadují místo s rozptýleným světlem a hlavně úrodnou půdou, která je pro dlouhý květ nezbytná.

Doporučený článek:  Čím víc cukru, tím lépe. Oslaďte život svému oblečení nebo zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Zimolez

Zimolez se také řadí mezi keře, které kvetou celé léto. Mají originální květy, které se skládají z krásných okvětných lístků a tyčinek. Díky tomu mají atraktivní vzhled a kolemjdoucí okouzlí svou intenzivní vůní, která perfektně uklidňuje. Zimolez je často oblétáván hmyzem, který je pro ekosystém zahrady velmi prospěšný. Tato rostlina vyžaduje pevné podpěry pro růst, a proto je často pěstována u zahradních pergol. Jedná se o rostlinu, která je o něco náročnější na pěstování než hortenzie a potřebuje správné místo. Zimolez můžeme sehnat v mnoha zahradnictvích a určitě se vyplatí jej na zahradu pořídit.

Doporučený článek:  Surfinie se neobejdou bez dostatečného hnojení. Využít lze kávovou sedlinu

Ibišek

Ibišek je též známý jako syrský ibišek. Jedná se o keř, který je pokrytý květy po celé léto, a jeho květy jsou charakteristickým znakem této rostliny. Pro jeho pěstování není třeba mnoho a postačí mu lehké přihnojování v období květu a v případě sucha zalévání. Ibišek je třeba na jaře stříhat a odstranit všechny nemocné a dřevnaté výhonky. V některých případech je nutné nové výhonky zastřihávat i během léta, což výrazně podpoří květenství rostliny.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/gardens/best-flowering-shrubs