Tipy, díky kterým muškáty pokvetou celé léto

V létě se balkony každoročně zaplňují pestrobarevnými květy muškátů. A není na tom nic divného, protože tato rostlina kromě krásného vzhledu potěší také velmi malými nároky. Stačí se držet několika jednoduchých pravidel a květina se vám odvděčí dlouhodobým a krásným kvetením. Muškáty jsou vhodné i pro začátečníky.

Muškáty se hodí na slunná stanoviště

Muškáty neboli pelargonie patří mezi rostliny, které snadno zvládnou i lidé bez zkušeností s pěstováním. S minimálním úsilím můžeme muškáty přimět, aby naše oči dlouho těšily krásným vzhledem a velmi jemnou, decentní vůní. Jsou vhodné i pro velmi slunné balkony či terasy, protože muškáty milují světlo.

Doporučený článek:  Na jaře potřebují stromy dodat živiny kvalitním hnojivem

Pokud bude na muškáty svítit dostatek světla, začnou mnohem rychleji vyvíjet květy a ty se také déle udrží. Kupujete-li muškáty v obchodě, neměli byste jejich umístění na slunné stanoviště odkládat. Čím dříve je přemístíte, tím lépe pro ně. Muškáty se také často vysazují do řady do truhlíků a umísťují na okenní parapety, čímž oknům dodají útulnost.

Zdroj obrázku: Freepik

Potřebují dostatek prostoru

Druhou, neméně důležitou zásadou v rámci správného pěstování a kvetení muškátů je poskytnout jim vhodné místo pro růst. V tomto případě je třeba pamatovat na dodržení vzdálenosti 25 až 30 centimetrů mezi sazenicemi, pokud se rozhodnete zasadit je například do truhlíku. Na půdu nejsou muškáty příliš náročné, bohatě jim stačí substrát určený pro balkonové kvetoucí rostliny. Čas od času je vhodné muškáty trochu přihnojit hnojivem pro balkonové květiny.

Doporučený článek:  Okurky vypěstujeme snadno i v pytlích. Stačí postupovat podle čtyř kroků

Pelargonie by měly mít neustále vlhkou půdu, protože to je pro jejich dlouhodobé kvetení nejpříznivější. Příliš suchá nebo naopak příliš mokrá půda způsobí, že se květy budou vyvíjet mnohem pomaleji, nebo by dokonce poupata mohla uschnout. Pokud chcete pelargonií v květináčích nebo truhlících pěstovat více, můžete zakoupit speciální zeminu pro muškáty. Bývá vyrobená z rašeliny s přídavkem minerálních hnojiv.

Zdroj: https://gilmour.com/geranium-care