Suchou kůži na patách zregeneruje domácí kúra s aspirinem

Suchá kůže se může objevit kdekoli na těle, ale nikde nás nedráždí tolik jako na patách. Zejména v létě, kdy chceme často chodit v žabkách a sandálech. První záchranou je návštěva kosmetičky. Pokud však nemáte čas nebo nechcete utrácet peníze, můžete svým nohám pomoci i doma.

Vždy si můžete pomoci doma

V minulosti byla mnohokrát nejlepším způsobem, jak se vypořádat s mnoha neduhy, prostá návštěva domácí lékárničky. U kosmetických problémů tomu nebude jinak. Cukr, jedlá soda, sůl, to jsou také způsoby, kterými si můžete pomoci při popraskaných patách. Dnes vám však představíme jinou metodu. V takovém případě vás zachrání obyčejný aspirin. Nemusí to být konkrétně tento lék, ale musí to být lék, který obsahuje kyselinu acetylsalicylovou.

Doporučený článek:  Vůně bylinek mouchy odradí, funguje také jablečný ocet

Aspirin si můžete na nohy aplikovat dvěma způsoby. Pomohou vám ingredience, které máte určitě doma. V tomto případě je to například med. Med může naši krásu zachránit několika způsoby. Zkombinujte ho s aspirinem a těšte se na krásně hladká chodidla. Druhá metoda používá kromě aspirinu také salicylový alkohol.

Zdroj obrázku: Freepik

Dvě metody pro krásné paty

První metoda je velmi jednoduchá. Stačí rozdrtit tři až čtyři tablety aspirinu a smíchat je s velkou lžící medu. Směsí potřete paty a nechte ji působit asi půl hodiny až 40 minut. Kyselina acetylsalicylová obsažená v aspirinu pomůže odloupnout vnější vrstvu odumřelé pokožky a med pokožku dokonale hydratuje.

Doporučený článek:  Předejděte zbytečnému přejídání. Stačí dodržet několik pravidel

Tentokrát budeme k přípravě směsi potřebovat dvě tablety aspirinu a 100 ml salicylového alkoholu. Tablety rozpusťte v alkoholu, nejlépe v uzavíratelné nádobě. Tuto směs nechte několik dní stát. Po této době získá směs nejžádanější vlastnosti, takže ji můžeme použít. Namočte do ní vatové tampony, přiložte je na paty a převažte obvazem, fólií nebo těsnou ponožkou. Nechte působit po celou noc. Tuto metodu nepoužívejte, pokud máte na chodidlech velké praskliny.

Zdroj: https://www.allure.com/story/asprin-foot-soak-beauty-hack