Lak na vlasy zbaví domov chlupů, prachu i skvrn

Nemáte po ruce profesionální čističe povrchů, ale potřebujete udělat pravidelný úklid svého domova? Sáhněte po laku na vlasy! Tento produkt nemusíte používat jen při péči o svůj účes, ale skvěle se hodí také během úklidu. Lidé, kteří dbají na čistotu, rozhodně ocení jeho široké vlastnosti. Podívejme se, za jakých okolností byste ho měli vzít do ruky a jak ho použít.

Odstranění zvířecích chlupů a odolných skvrn

Chlupy od čtyřnohých přátel vás mohou docela potrápit, když chcete mít dokonale čistý domov. Tuto výzvu ale můžete snadno zvládnout pomocí laku na vlasy. Stačí nastříkat hadřík lakem na vlasy a poté s ním otřít pohovku, koberec a další místa, kde se drží chlupy od vašich mazlíčků. Lak navíc zabrání tomu, aby se vlasy a chlupy v budoucnu hromadily na stejných místech.

Skvrny od kávy nebo čaje můžou být skutečným oříškem, protože je velmi těžké se takových nečistot zbavit. Nemusíte ale zoufat. Postříkejte špinavé místo lakem na vlasy a nechte ho působit po dobu 15 minut. Po této době se správně vstřebá. Poté halenku, košili nebo jiný oděv vyperte v teplé vodě s trochou pracího prášku nebo ho můžete hodit rovnou do pračky a vyprat ho jako obvykle.

Zdroj obrázku: Freepik

Odpuzuje prach, leští boty a vyrovná záclony

Pomocí laku na vlasy se můžete velmi rychle a efektivně zbavit prachu na nábytku na velmi dlouhou dobu. Nábytek nebo kuchyňskou desku nastříkejte lakem ze vzdálenosti 20 cm, aby se dobře rozptýlil. V opačném případě bude povrch příliš lepkavý a vzniknou na něm skvrny. Můžete pomocí tohoto produktu ale také vyleštit boty. Rovnoměrně ho nastříkejte a poté vyleštěte hadříkem z mikrovlákna.

Vyprali jste právě záclony, ale nemáte čas na jejich žehlení? Žádný problém! Můžete je jednoduše vyhladit s použitím laku na vlasy. Záclony ihned po vyprání vraťte na své místo a poté je rovnoměrně nastříkejte lakem. Kosmetika nezpevní jen vaše vlasy, ale také záclony. Navíc vytvoří ochrannou vrstvu proti prachu.

Zdroj: https://homehacks.co/uses-for-hairspray/