Zásuvka pod troubou pomůže udržet hotové pokrmy teplé

Zásuvka umístěná pod troubou může být pro někoho stejně záhadná jako stará šatní skříň na chalupě u babičky. Jsou tací, kteří si jí nevšímají vůbec, ale i ti, kteří ji používají zcela nevhodným a nesprávným způsobem. Možnosti jejího využití jsou zdánlivě nekonečné a je škoda, aby tento prostor zůstal nevyužitý.

Pro většinu lidí je to odkladový prostor

Zásuvka pod troubou se dá použít všelijak. Někdo zde skladuje sbírku kuchařek, jiný zase potravinářskou fólii a alobal. Někdo zde uchovává plechy a menší formy na pečení, návod k obsluze trouby, záruční list, nebo dokonce drobné nářadí. Většinou jde o velmi prostornou komoru, do které se vejde mnoho věcí, a jediným omezením v použití je naše kreativita.

Ukázalo se ale, že skutečný účel, na který tvůrci mysleli už při návrhu první trouby, je úplně jiný. Teď vám tuto pravdu prozradíme. Zásuvka pod troubou se při pečení zahřívá jen trochu, takže skladování předmětů v ní by nemělo být nebezpečné. Ukazuje se, že tato zásuvka vznikla jako vychytávka pro kuchaře, kteří připravují rodinné oslavy.

Zdroj obrázku: Freepik

Skutečný účel vás překvapí

Ve skutečnosti má zásuvka pod troubou svůj vlastní název, a to vyhřívací zásuvka. Záměrem designérů bylo usnadnit přípravu vícechodové večeře nebo větší party tak, aby si všechna podávaná jídla zachovala správnou teplotu. Zásuvka pod troubou tedy byla navržena pro uložení teplých potravin, jelikož je designovaná přesně tak, aby nedocházelo k vychladnutí a vysychání teplých pokrmů.

Díky své konstrukci dokáže tato zásuvka udržet teplotu od 40 do 75 °C. Měli bychom do ní tedy vkládat jídlo, které je potřeba podávat teplé, ale už by nemělo zabírat místo v troubě, které potřebujeme pro další práci. Díky vyhřívací zásuvce můžeme připravit vícechodové menu a podávat pokrmy o té správné teplotě. Navíc můžeme při pečení tuto zásuvku použít k vyhřívání talířů, na kterých budeme pokrmy podávat. Díky tomu bude pokrm chladnout mnohem pomaleji.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/drawer-under-stove-not-storage-2017-1