Lak na vlasy účinně vyčistí skvrny od vína, domov zbaví také zvířecích chlupů

Lokální skvrny na vašich oblíbených kouscích lze odstranit i jednodušeji a rychleji než praním. Skvělým pomocníkem, u kterého byste takovéto využití asi nečekali, je obyčejný lak na vlasy, který používáme převážně pro styling a fixaci účesů. Pokud jej ale použijete v domácnosti, dokážete s ním divy. Potřebujete, aby kytice vydržela déle čerstvá? Není problém. Dělají vám starosti zvířecí chlupy na vašem milovaném kabátu? I s těmi si dokáže poradit. Podívejte se na další využití laku na vlasy, určitě vás překvapí.

Doporučený článek:  Čištění koberce bude hračka. Na výběr existuje 5 metod, díky kterým bude zářit jako nový
Zdroj obrázku: Freepik

Skvrna od vína nebo rtěnky není konec světa

Tyto obtížně odstranitelné skvrny jsme většinou považovali za signál k vyhození oblíbené blůzy nebo košile. To je ale minulostí, protože známe účinného pomocníka, který s nimi spolehlivě zatočí. Znečištěné místo důkladně postříkejte lakem na vlasy a nechte vsáknout. Poté ručně přeperte a nechte uschnout. Lak lze použít přímo na špinavé místo a nemusíte tak namáčet celý kus oblečení. Nahradí také zdlouhavé škrobení košile či ubrusu. Aplikujte lak ve vrstvách a vždy až poté, co předchozí vrstva zaschne.

Doporučený článek:  S ucpaným odtokem si poradíte i bez instalatéra. Domácí metody ho pročistí během chvíle
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí mazlíčci jako postrach oblečení

Každý, kdo má doma člena rodiny s hustou srstí vám potvrdí, že vyjít z bytu bez chlupů na oblečení je takřka nemožné. Pokud nemáte po ruce lepicí váleček, je možné použít právě lak na vlasy. Nastříkejte malé množství na hadřík a přejeďte s ním po kabátu nebo gauči. Lak chlupy zachytí a vy tak budete moci vyrazit mezi lidi bez nechtěné ozdoby. Použít jej můžete i na pugét překrásných květin ve vaší váze. Před vložením do vody postříkejte stonky a kytice si tak zachová svou čerstvost po delší dobu. Poslouží i jako první pomoc, pokud si natrhnete silonky. Postříkáním zatrženého místa zabráníte utíkání oka.

Zdroj: https://homehacks.co/uses-for-hairspray/