Lesk a čistotu dodá bílému nábytku ocet

Bílá vládne interiérovému designu, v oblibě je nábytek do kuchyně, obývacího pokoje, ložnice a koupelny v této barvě. Bohužel nehledě na oblibu po čase ztrácí lesk, k tomu jsou na něm vidět nečistoty i šmouhy. Jak docílit, aby nábytek zase bělostně zářil? Je to nadmíru snadné. K očistě je potřeba obyčejný ocet, který je důležitým pomocníkem v kuchyni a při úklidu. Navíc nestojí takřka nic, i v době zvyšujících se cen se dá pořídit láhev za 10 až 12 korun!

Výtečný pomocník v domácnosti

Ocet je pro mnohé přísada do zálivek nebo do nálevů na zavařování. Je však také univerzálním čisticím prostředkem, který lidově řečeno udělá hodně muziky za málo peněz. Často se kombinuje spolu s jedlou sodou na zamaštěné povrchy nebo při větším znečištění zejména dřezů, obkladů a dlažby nebo kuchyňské linky. Ocet je řešením též na moderní lesklý nábytek, který po čase šedne nebo vykazuje známky ušpinění, protože na površích ulpívá prach, nadto na něm zůstávají otisky prstů vlivem otevírání nebo zavírání dvířek.

Doporučený článek:  Droždí zlepší stav vlasů i pokožky. Přidat ho lze do krému nebo koupele
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet odstraní veškeré nečistoty

Na bílém nábytku je viditelná špína na dálku, což přivádí mnohé hospodyňky k naprostému šílenství. Pomoc je přitom snadná, stačí přidat do nádoby s vodou a mycím prostředkem ocet (na litr vody asi 2 lžíce octa) a roztokem omýt lesklé povrchy, následně se musí povrchy dočistit vlhkým hadříkem a vysušit pomocí papírové utěrky. Ocet pomůže i se zašpiněným dřevěným nábytkem, který potřebuje vyleštit. Musí se jen připravit domácí čistidlo.

Domácí čistidlo na dřevěný nábytek

Na rozdíl od lesklých, skleněných nebo umělých povrchů se u bílého dřevěného nábytku používá jablečný ocet. Šálek tohoto druhu octa se vlije do litru vody a přidají se čtyři lžíce olivového oleje, nábytek se pomocí roztoku a hadříku vyčistí a vyleští do sucha. Pomocí octa se odstraní i nejzažranější špína a odstraní nevzhledné šmouhy. U octa lze využít i jeho antibakteriálních a dezinfekčních účinků nejen při čištění nábytku, ale také při dalším úklidu v domácnosti, zejména koupelny a sanitární keramiky.

Zdroj: https://theeverygirl.com/how-to-protect-and-clean-your-white-furniture/