Droždí ochrání zahradní růže před mšicemi

Růže jsou mimořádně elegantním doplňkem každé zahrady. Péče o tyto voňavé květiny však může být občas náročná. Proto je dobré se naučit šikovné triky, díky kterým bude tento úkol mnohem jednodušší. Mšice dokážou potrápit i tyto zahradní klenoty. Obyčejné droždí je však může ochránit.

Proč bude tento postřik fungovat

Sílu pekárenských kvasnic mohou ocenit i zahradníci a ne jen pekaři, kteří je běžně využívají při pečení různých dobrot. Díky tomuto pomocníkovi se můžete vzdát množství chemie, která se nachází ve specializovaných postřicích běžně dostupných v zahradnických obchodech. Kromě toho je droždí k sehnání v každém obchodu s potravinami a ještě k tomu za nízkou cenu.

Doporučený článek:  Chléb může vydržet chutný až týden. Banální trik ušetří peníze a zachrání jídlo

Vzhledem k tomu, že ve složení droždí dominují vitamíny skupiny B a četné aminokyseliny, je velmi dobrou živinou pro kořenový systém a mobilizuje svěží růst rostlin. Můžeme ho použít k zavlažování nebo k postřiku. Zejména ve druhé formě poskytuje velkou ochranu před houbovými chorobami a eliminuje škodlivé mikroby. Postřik z kvasnic se také používá jako tajná zbraň v boji proti škůdcům.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyrobit postřik z kvasnic

Existují dva způsoby přípravy domácího postřiku na bázi kvasnic. První z nich je založen na fermentaci a vyžaduje určitou dávku trpělivosti. Obvykle tento postřik připravují lidé, kteří si vyrábějí i kvasnicové hnojivo. My se zaměříme na jednodušší a mnohem rychlejší postřik, vhodný i pro začátečníky.

Doporučený článek:  Dlaždice plné lesku jsou pýchou každého domova. Jedlá soda a citron nezklamou

Smíchejte kostku čerstvého pekárenského droždí s půl litrem plnotučného mléka a poté přilijte 10 litrů vlažné vody. Promíchejte a počkejte hodinu. Potom je domácí postřik připraven k použití. Chcete-li zvýšit účinek, můžete přidat trochu šedého mýdla. Díky tomu látka vydrží déle na listech růží a pomůže v boji s houbami a mšicemi. Postřik používejte za slunečného a bezvětrného počasí, tehdy bude mít nejlepší účinek.

Zdroj: https://blog.gardenloversclub.com/diy/growing-amazing-roses/