Liché ponožky jsou jako stvořené pro kreativní tvoření. Snadno z nich vykouzlíte pouzdro nebo hračku

Při praní ponožek se snadno některá ztratí. Co dělat s těmi lichými, ke kterým nemáte kousek do páru? Nemusíte je vyhazovat. Dnes je sice moderní mít každou ponožku jinak barevnou, ale můžete je využít také jinak. Stačí trochu kreativity a ponožka může posloužit jako obal na telefon nebo jako čisticí hadřík.

Jak můžete použít starší nebo liché ponožky?

Ponožku, která vám zbyla, ještě můžete skvěle využít. Můžete ji použít jako hadřík na čištění například koupelny nebo kuchyně. Bavlněné ponožky budou nejvhodnější. Mohou se ale použít také na čištění podlahy, stačí je pouze rozstřihnout. Pracovní desky, monitory nebo počítače budete mít čisté díky lichým ponožkám. Jestli máte doma na oknech žaluzie, právě ponožkami je můžete snadno vyčistit.

Doporučený článek:  Čaj z chryzantémy posílí imunitu a potěší také svou chutí

Budou se hodit také jako obal na telefon. Jestli chcete svůj telefon ochránit před prachem, pádem nebo dalšími nečistotami, bude stačit pouze pata ponožek, do které mobil vložíte. Na ponožku pak můžete přidat ještě další ozdoby a budete mít originální pouzdro. Navíc využijete kousek oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocí ponožky zakryjete sklenici nebo připravíte obklad

Ponožka se vám bude hodit také jako obal na sklenice nebo hrnky. Ponožky by ale měly být kvalitní, nikdy nepoužívejte ponožky, které jsou nošené nebo zašedlé. Nebudou se hodit jako dárek. Pomocí barevných knoflíků nebo perliček si můžete ponožky ještě ozdobit. Získáte tak nejen dárek, ale ponožky si můžete nechat jako dekoraci.

Doporučený článek:  Dušičky jsou za dveřmi. Náhrobky si zaslouží vyčistit, 4 snadné metody je zbaví starého vosku

Pomohou také jako obklad proti bolesti. Jestli jsou ponožky ze strečového materiálu, máte vyhráno. Dejte do ponožky kousky ledu a přiložte na bolavá místa. Pokud chcete teplé obklady, můžete do ponožky vložit fazole nebo vařenou krupici. Teplé obklady jsou ideální na bolavé klouby a svaly. Z ponožky můžete také vyrobit originální hračku.

Zdroj: https://www.diyncrafts.com/22985/repurpose/30-brilliantly-frugal-ways-use-old-mismatched-socks