Malý žlutý zázrak strčí do kapsy předražené přípravky. Díky citronu bude celá domácnost jen zářit

Jestli nevíte, jak vyčistit mikrovlnnou troubu, vyleštit okna nebo si jinak pomoci při úklidu, a nechcete používat chemické prostředky, můžete si pomoci právě citronem. Ten má nejen dezinfekční vlastnosti, ale dokáže vybělit zašedlé látky a neutralizovat pachy v celé domácnosti. Poradí si také s nepříjemných zápachem v lednici nebo botách. Citron by určitě neměl ve vaší domácnosti chybět, protože ho využijete nejen do čaje.

Citronem snadno vyleštíte zrcadla i okna

Citronem skvěle vyčistíte okna i zrcadla. Vynahradí tak spoustu prostředků z drogerie. Smíchejte dva litry teplé vody se šťávou ze dvou citronů. Okna se budou krásně lesknout, budou mít svěží vůni a vy navíc ušetříte spoustu peněz a času, který můžete trávit lepším způsobem. Citron pomůže také, co se týče mytí zeleniny, ovoce, nebo dokonce masa.

Doporučený článek:  Osvěžovače plné chemie nechte klidně v obchodě a kupte si nádherné květiny, které domov provoní

Má totiž i baktericidní vlastnosti, proto je vhodný k očištění zeleniny nebo ovoce, ještě než se do nich zakousnete nebo je tepelně upravíte. Vlijte citronovou šťávu do misky, přidejte zeleninu, namočte a umyjte. Citronem také snadno vyčistíte troubu. Pokud ji používáte každý den, snadno se znečistí a dostat ji do původního stavu může být problém. Proto si připravte citron a také misku s vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Postup je jednoduchý, citron pomůže i proti zápachu

Na mikrovlnnou troubu budete potřebovat měkký hadřík, který si namočte ve vodě. Do menší misky dejte tři plátky citronu a zalijte je vodou. Dejte misku do mikrovlnky, nastavte ji na nejvyšší výkon a nechte běžet několik minut. Misku vyndejte a připravte si houbičku namočenou v octu a prostředku na mytí nádobí. Vnitřek mikrovlnky nakonec otřete hadříkem namočeným v citronové šťávě. Uvidíte, jak je postup jednoduchý a hlavně účinný.

Doporučený článek:  Někteří chodí doma zásadně v botách. Nepořádek přitom není jediné, co hrozí

Citron skvěle odstraní pachy nejen z ledničky, ale také ze šatní skříně. Odpudí otravný hmyz a zbavíte se díky němu i mravenců nebo molů. Vnitřek ledničky omyjte hadříkem namočeným v citronové šťávě, můžete si také připravit misku se šťávou a nechat ji v lednici. Citron působí stejně jako ocet, takže ho můžete použít při odstraňování mastných usazenin na lince nebo kdekoliv jinde.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a685361/uses-for-lemons-you-havent-thought-of/