Péče o trávník nekončí ani na podzim. Stačí málo a na jaře se znovu sytě zazelená

Léto už je nadobro pryč a přichází čas postarat se nejen o zahradu, ale také o samotný trávník. Ten potřebuje před zimou následující péči, aby se mu dařilo a zůstal zelený a svěží. Přečká tak snadno do jara, kdy se o něj zase budete moci postarat. Potřebuje nejen pravidelnou údržbu, ale také kvalitní hnojivo, aby dostal živiny, které ho udrží zelený do té doby, než napadne sníh.

Co se vyplatí dělat v říjnu?

V říjnu se vyplatí ošetřit trávník kvalitním hnojivem. V tuto roční dobu je namístě zvolit přípravky, které jsou určené právě na podzim. Potřebujete hnojivo, které bude obsahovat pouze minimum dusíku. Tento prvek totiž zrychluje růst rostlin a to se na podzimní období zrovna nehodí. Naopak trávník bude potřebovat fosfor a draslík. Jsou to látky, které podpoří odolnost trávníku vůči vnějším vlivům.

Doporučený článek:  Kopřivový hnůj je levným hnojivem pro zeleninu i květiny

Dalším krokem, co se týče ošetření trávníku, bude zbavit ho nečistot, listů, ale také mechu. Nesmí být na trávníku příliš dlouho. Mechu se bude dařit hlavně na místech, která jsou ve stínu, a má rád vlhkou půdu. Jestliže budete na trávníku udržovat nejen čisto, ale také ho budete pravidelně sekat, nemůže se vám stát, že by se na něm mech objevil.

Zdroj obrázku: Freepik

Trávník potřebuje péči i na podzim

Mech není jediným problémem, který se může na trávníku objevit právě v podzimních měsících. Bude zapotřebí ho hnojit a ještě na podzim pravidelně sekat, protože i pod sněhovou nadílkou poroste. Na jaře byste pak měli spoustu práce s tím, abyste trávník dali do kupy. Kromě trávníku ale věnujte péči také okrasným keřům a stromům.

Doporučený článek:  Zálivka je pro muškáty klíčem k jejich bohatému kvetení

Bude potřeba je ochránit před přízemními mrazíky, které mohou narušit jejich kořeny, které pak nebudou plnit svou funkci. Hnojení rostlin domácími prostředky určitě ušetří nejen peníze, ale hlavně dodá živiny, které rostliny potřebují. Využít můžete například čajovou nebo kávovou sedlinu.

Zdroj: https://www.lovethegarden.com/uk-en/article/autumn-lawn-care-guide