Účet za elektřinu sníží vypnutí spotřebičů a světel a využívání levného tarifu

Rostoucí ceny energií trápí snad každého z nás. Většina lidí se nyní snaží přijít s nejlepšími způsoby, jak ušetřit na elektřině a vodě. U vody je to poměrně jasné. Jak ale ušetřit na elektřině a dosáhnout toho, že nebudete muset doplácet za vyúčtování? Mnoho věcí doma děláme automaticky, ale bohužel zvyšují spotřebu elektrické energie. Jak si s tím šikovně poradit?

Nepoužíváte to? Vypnout!

První tip je velmi jednoduchý, ale většina lidí to nedělá. Máte doma všechny spotřebiče zapojené v zásuvce celý den i celou noc, i když nejste doma a nepoužíváte je? Velká chyba. Díky této maličkosti platíte mnohem vyšší účet za elektřinu, než musíte. Jestli chcete snížit náklady, vypněte vždy elektrická zařízení, jakmile je přestanete používat.

Doporučený článek:  Tabletu do myčky lze využít také do pračky. Spotřebič vyčistí a prodlouží jeho životnost
Zdroj obrázku: Freepik

Soustřeďte se na světlo

Nikdy nezapínejte doma všechny zdroje světla, pokud to není nutné. Využijte přirozené světlo na maximum a pořiďte si do celého bytu LED žárovky, které spotřebovávají až o 80 procent méně energie než klasické žárovky. Když odcházíte z místnosti na delší dobu, světlo zhasněte. Jestli jdete jen na chvilku, nechte ho svítit. Opětovné rozsvícení totiž vyžaduje více energie.

Účty můžete snížit i pomocí hodinek

Ptáte se, jak vám mohou hodinky pomoci s účtem za elektřinu? Při praní prádla, mytí v myčce nebo vysávání myslete na to, kolik je hodin. Když využijete nízký tarif v rámci tzv. nočního času, můžete dost ušetřit. Zkontrolujte si časy a podmínky u svého dodavatele elektřiny a uvidíte, že úspora může činit i několik desítek procent oproti klasickému proudu.

Doporučený článek:  Pečicí papír se doma neztratí. Opraví rozbitý zip a vytvoří originální dárek

Malé změny budou mít obrovský efekt!

Existuje i řada dalších malých změn v domácnosti. Pračku vždy zcela naplňte a nepoužívejte teploty vyšší než 40 stupňů, když to nebude nutné. S vařením vody v konvici postupujte opačně. Vařte vždy jen množství, které právě potřebujete. U lednice se snažte zkrátit dobu otevření dveří. A během pečení v troubě dvířka také neotvírejte na dlouho, aby zbytečně neunikalo teplo.

Zdroj: https://energysavingtrust.org.uk/hub/quick-tips-to-save-energy/