Mikrovlnka usnadňuje život, může se ale stát hrozbou. Pravidelné čištění eliminuje bakterie i plísně

Mikrovlnná trouba je zařízení, které najdeme v téměř každé domácnosti. Je to přístroj, do kterého vložíte studené jídlo a za několik minut ho vyndáte připravené ke konzumaci. Rozhodně je to velký pomocník v domácnosti, na druhou stranu je dobré vědět, jak mikrovlnku správně vyčistit, protože v ní zůstávají nejen nečistoty, ale také bakterie a další látky, které by se pak snadno dostanou do jídla.

Můžete si pomoci domácími metodami

Spousta lidí doma najde prostředky, které jsou určené právě na čištění těchto zařízení a přístrojů. Poradit si můžete i chemickými přípravky, které jsou v obchodech snadno k dostání. Jestli ale vyznáváte zdravý životní styl a chcete šetřit přírodu, vyplatí se sáhnout po produktech, které běžně máte v kuchyni. S těmi snadno uklidíte celou domácnost a hodit se budou i na silnou mastnotu.

Doporučený článek:  Víme, jak přesvědčit rodiče ke koupi psího mazlíčka. Těmto argumentům nakonec podlehnou

Mikrovlnná trouba se dostává do kontaktu hlavně s potravinami, proto byste ji měli čistit každý den. Ne každý to tak dělá. Zbavujte se pravidelně mastných skvrn nebo dalších nečistot, které by mohly ovlivnit chuť ohřívaného jídla. Čištění trouby navíc nemusí být na dlouho, stačí několik minut denně a máte hotovo. Kromě trouby samotné nezapomínejte ani na otočný talíř.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké domácí prostředky jsou vhodné?

Nejlepší metodou se jeví použití jedlé sody. Ta má v domácnosti velký význam. Stačí ji smíchat s vodou v poměru 1 : 2, nalít na hrubou houbu a špinavá místa vydrhnout. Poté si vezměte do ruky papírovou utěrku a máte troubu připravenou k použití. Jedlá soda snadno odstraní i velké nečistoty. Proti odolným skvrnám můžete bojovat také jinak. Postavte do trouby misku s vodou, do které dejte několik kapek citronové šťávy.

Doporučený článek:  Netradiční využití ústní vody: proti lupům, na puchýře nebo k dezinfekci

Troubu pak na tři minuty zapněte a po vypnutí ji můžete vyčistit. Vodní pára zajistí, že zaschlé skvrny povolí a budou se vám lépe odstraňovat. Citronová šťáva navíc zanechá příjemnou vůni. Také ocet bude na čištění trouby fungovat, zvlášť jestli v ní objevíte plíseň. S tou je nutné zatočit co nejdříve. Dobré je ocet naředit, směs nalít do misky a troubu zapnout. Nezapomeňte pak setřít opravdu všechnu plíseň, která se jinak bude dál šířit.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a17694/spring-cleaning-microwave-grime/