Mléko najde využití při péči o pokožku i domácnost

Mléko patří mezi velmi oblíbené nápoje. Řadí se do skupiny mléčných výrobků, na které má mnoho z lidí alergii. V našich končinách je spojené hlavně s kakaem, ale také pečením nebo vařením. Mléko má kromě jiného řadu praktických vlastností, které doma můžete využít. Mléko totiž účinně čistí stříbrné nádobí a hodí se také při péči o pleť. Jestli vás zajímá, jakými způsoby můžete mléko využít, čtěte dále.

Mléko je skvělé na lidskou pokožku

Mléko výborně působí na naši pokožku, která bude vyživená a správně hydratovaná. Můžete ho přidat do vlastní domácí kosmetiky, ale nalít ho můžete i do koupele. Díky tomu bude tělo krásně hebké. Účinky budou znát hned po prvním použití. Mléko posiluje imunitní systém a zpomaluje proces stárnutí.

Doporučený článek:  Zavařování v troubě patří mezi oblíbené moderní metody
Zdroj obrázku: Freepik

Hodí se také jako lék proti akné a černým tečkám. Podporuje hojení, a přitom stačí jen namočit vatové tamponky do mléka a zakrýt si jimi na půl hodiny obličej. Takovou léčbu opakujte každý druhý den po několik týdnů a uvidíte, že skutečně zabere. Použít můžete mléko i na vlasy. Jestli je máte suché nebo jinak poškozené, stačí malé množství a budete je mít zase zdravé. Mléko na vlasy používejte dvakrát týdně.

V kuchyni se hodí nejen na vaření

Pokud máte pocit, že vám nepříjemně zapáchá lednice nebo spíž, zkuste do nich dát mléko nalité v misce. Pomocí mléka také odstraníte různé nečistoty v kuchyni. Je skvělým prostředkem na stříbrné nádoby, které dokonale vyleští. Jestli nosíte semišové boty a nevíte, jakým způsobem je vyčistit, zkuste mléko. Tato metoda je levná a jednoduchá a hlavně opravdu funguje.

Doporučený článek:  Květa: Tchyně během hlídání dětí udělala něco, co jí nikdy neodpustím. Nemluvím s ní a můj manžel stojí na její straně
Zdroj obrázku: Freepik

Mléko osvěží také kožené oblečení. Ať se jedná o bundu, nebo kalhoty, poradí si s drobnými nedostatky a oblečení bude zase jako nové. Navíc je příjemně provoní. Mléko se hodí jako první pomoc při popáleninách. Stačí si namočit tampon, přiložit ho na ránu na 20 minut a pocítíte rychlou úlevu. Můžete několikrát denně opakovat.

Zdroj: https://www.rd.com/article/clever-uses-for-milk/