Některé oblečení přitahuje hmyz více než jiné. Do přírody se vyplatí vyrazit v určitých odstínech

Na léto se těšíme i z toho důvodu, že náš šatník konečně může zazářit jasnými barvami. I když takové oblečení krásně vynikne na opálené pokožce, má bohužel také svoji negativní stránku. Je to hlavně z toho důvodu, že takové oblečení přitahuje dotěrný hmyz, jako jsou klíšťata, komáři a mouchy.

Léto a letní měsíce

Červen, červenec a srpen jsou měsíce, které se řídí vlastními zákony. V těchto dnech si dovolíme více svobody a šílenství v různých aspektech našeho života, včetně našeho oblečení. Opouštíme šedé a černé bundy nebo kabáty a oblékáme si barevné šaty, sukně a šortky. Móda je v této době poněkud méně striktní a dovoluje více šílené kombinace barev než jindy během roku. Tyto věci těší však nejen nás, ale i hmyz. Bohužel i když má léto mnoho výhod, hmyz mezi ně počítat určitě nemůžeme.

Doporučený článek:  Starý karton nepatří do sběru, ale na zahradu. Díky němu rostliny přežijí tuhou zimu

Klíšťata a komáři jsou skutečnou noční můrou. Klíšťata jsou navíc přenašeči chorob, které jsou nebezpečné pro zvířata i lidi. Mezi nejčastější patří babezióza, lymská borelióza, anaplazmóza a klíšťová encefalitida. Proto jejich kousnutí není jen otázkou nepohodlí, ale i bezpečnosti. Po štípnutí komárem je riziko nakažení nemocí nižší. V ohrožení však mohou být lidé trpící alergií.

Zdroj obrázku: Freepik

Barva našeho oblečení

Jedním z aspektů, které můžete ovlivnit, abyste nelákali tolik hmyz, je barva oblečení. Odborníci překvapivě doporučují bílé oblečení při návštěvě lesa nebo louky, kde můžete přijít do kontaktu s klíštětem, protože na světlém oblečení je snazší klíště najít. Chcete-li se vyhnout svědivému štípnutí od komára, nenoste oblečení v červené, oranžové, černé a světle modré barvě.

Doporučený článek:  Při užívání léků je nutné dodržovat pravidla. Jinak se mění v nebezpečné jedy

Mouchy nás zase budou otravovat, pokud se oblékneme do žluté. Proto pro návštěvu lesa, parku nebo louky stojí za to vsadit na tlumené a pastelové barvy, abyste nelákali hmyz. Klíšťata i komáři jsou přitahováni teplem a potem vylučovaným naším tělem, proto se snažte zakrýt co největší plochu svého těla lehkým, vzdušným oblečením vyrobeným z přírodních tkanin.

Zdroj: https://mosquitojoe.com/blog/what-colors-attract-mosquitoes/