Mletá, nebo instantní: obě kávy mají co nabídnout, záleží na několika faktorech

Myslíte, že má pití instantní kávy špatný vliv na vaše zdraví? Možná bude mletá káva mnohem lepší, možná to bude stejné. Záleží na tom, co od svého ranního šálku kávy očekáváte. Dnes se podíváme na to, jaké jsou mezi nimi rozdíly a který z druhů bude lepší pro vaše zdraví. Je pro vás lepší instantní, nebo mletá káva, kterou konzumovaly hodně naše babičky?

Držte se hesla: všeho s mírou

Hodně lidí vám bude tvrdit, že instantní káva není pro zdraví dobrá. Ujasnit bychom si měli hlavně jednu věc. Pití velkého množství kávy pro vás nikdy nebude přínosné. Klíčem k úspěchu je vždy přiměřené množství bez ohledu na to, jaký druh tohoto nápoje milujete. Káva samotná je zdravá, obsahuje antioxidanty a kofein, které mají pozitivní vliv na metabolismus a eliminují působení volných radikálů. Díky tomu funguje také jako prevence rakoviny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké jsou největší rozdíly mezi druhy kávy

Instantní káva je během procesu výroby podrobena mnoha chemickým úpravám. Navíc se vyrábí z méně kvalitních kávových zrn. Díky tomu má nižší množství kofeinu, což je mnohem lepší pro žaludek. Zažívací systém díky tomu nebude podrážděný. Instantní káva má proto svá pozitiva i negativa. Hodně záleží na tom, co od kávy očekáváte. Jestli máte citlivější žaludek a nechcete se tohoto nápoje vzdát, měli byste vsadit na instantní kávu, která nebude tak agresivní pro organismus.

Doporučený článek:  V bylinkové zahrádce nesmí chybět šalvěj. Poznejte její zázračné účinky na zdraví

Na druhou stranu se v mleté kávě, kterou zaléváme horkou vodou (turek), nachází lipidové frakce, které mohou zvýšit hladinu špatného cholesterolu. Kromě toho obsahuje vyšší hodnoty kofeinu, a proto můžete pociťovat podrážděný žaludek, když si uděláte šálek příliš silný. Mnoho milovníků turecké kávy si musí dávat pozor na to, kolik šálků denně vypijí, protože jinak mohou mít problémy nejen s cholesterolem, ale také s vysokým tlakem. Vyhýbat se kávě by také měly těhotné a kojící ženy, protože může ovlivnit aktivitu plodu nebo kojeného dítěte.

Zdroj: https://coffeeaffection.com/instant-coffee-vs-brewed-coffee/