Zářivě bílé záclony i prádlo beze skvrn: pro všechny případy je tu neporazitelná sůl

Sůl je koření, bez kterého si nedokážeme představit žádné jídlo. Nedá se bez ní vařit a pokrmy by byly bez chuti. Stačí je jen trochu osolit, a docílíme tím skvělé chuti. Společně s dalším kořením tak vykouzlíte skvělá jídla. Sůl ale můžete použít také v domácnosti, například na úklid nebo na čištění oblečení. Poradíme, na co je sůl vhodná.

Pomocí soli se zbavíte skvrn na koberci

Odstraňování skvrn je jednou z hlavních devíz právě soli. Sůl skvěle absorbuje tekutiny, a proto je vhodná na odstraňování skvrn nebo bělení oblečení. Odstraní skvrny nejen od kávy, ale také od odolného džusu nebo vína. Použít ji tak můžete i na koberec, na kterém se skvrny objevují velmi často. Posypte ho solí, nechte chvilku působit a poté koberec vysajte. Po skvrnách pak nebude ani stopy.

Doporučený článek:  Při správném praní a sušení zůstanou ručníky měkké a nadýchané

Sůl můžete použít také na oblečení. Zkuste ji například na krev nebo jiné odolné skvrny, kterých se lze jinak zbavit jen těžko. Špinavé oblečení stačí jen dát do vody, do které nasypejte sůl. Stačí tři lžíce soli na jeden litr vody, nechte oblečení několik hodin namočené a poté ho klasicky vyperte. Působit bude i na mastné skvrny, zvlášť pokud k soli přidáte ještě alkohol.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl umí skvěle vybělit oblečení

Bílé oblečení může opravdu zůstat bílé i po několika vypráních. Stačí vyzkoušet triky, které skutečně fungují. Jedním z nich je použití kuchyňské soli. Bílé oblečení je po zakoupení krásně bílé, ale kvůli prachu, který máte doma, a pravidelnému nošení časem zašedne. Nemusíte ale používat chemické prostředky, protože bude stačit sůl. Do ní můžete namočit nejen oblečení, ale také ubrusy nebo záclony. Pokud je budete namáčet pravidelně, již během několika použití uvidíte, že jsou záclony bělejší.

Doporučený článek:  Při čištění sporáku je důležité zvolit jemné prostředky

Sůl je skvělým pomocníkem nejen v kuchyni, ale také při praní prádla nebo záclon. Je levná, ekologická a nezatěžuje životní prostředí. Proto byste po ní měli sáhnout raději než po prostředcích z obchodů.

Zdroj: https://www.keen-clean.co.uk/3-ways-to-use-salt-when-cleaning-your-home/