Mnozí lidé se s opary zbytečně trápí. Přímo ve své kuchyni najdou účinný lék

Kožní vyrážka, které se odborně říká herpes a neodborně opar, se nejčastěji objevuje v oblasti rtů a několik dní vás může otravovat. Jestli si ale budete vědět rady, můžete se ho velmi snadno zbavit ještě dříve. Kromě toho, že nevypadá na obličeji hezky, může také způsobit bolesti, nebo dokonce pálení. Jak si od bolesti ulevit, jak se oparu zbavit?

Vyzkoušejte prostředky, které najdete v kuchyni

Domácí prostředky mohou pomoci v případě vzniku oparu. Stačí jen sáhnout po správném z nich. Každý, kdo se jednou v životě s oparem setká, si může být jistý, že je nositelem tohoto viru do konce svého života. Opary se ale neobjevují pouze na rtech. Většinou se na jejich léčbu kupují různé masti, gely nebo náplasti. Nejsou to ale jediné prostředky, které můžete využít.

Doporučený článek:  Bílý povlak na jazyku může mít mnoho příčin. Dá se ho však jednoduše zbavit

Čím rychleji na opar zareagujeme, tím rychleji a snadněji se ho zbavíme. V případě, že se opary budou opakovat, budete muset zvážit delší léčbu. V mnohých případech ale budete muset použít i domácí prostředky, které najdete doma v kuchyni. Na opary totiž fungují suroviny, ze kterých si vyrobíte pastu.

Zdroj obrázku: Freepik

Budou vám stačit tři ingredience

Jednou z oblíbených metod je přikládání česneku nebo cibule přímo na opar. Někdo si opar také potírá medem, který působí antibakteriálně. Hydratace je v tomto případě také důležitá. Vyrobit si můžete také pastu na opary, která je velmi účinná a nebude vás stát moc peněz. Vyrobíte si ji z výše zmíněných ingrediencí. Stroužek česneku nadrťte v hmoždíři, přidejte trochu cibule a medu.

Doporučený článek:  Spálená pokožka od sluníčka potřebuje jemnou péči. Úlevu a regeneraci přinesou domácí prostředky z kuchyně

Pastu naneste na opar a rozetřete. V některých případech postačí pouze citron nebo med. Citron má nejen vysoký obsah vitaminu C, ale také antiseptické vlastnosti, které urychlí léčbu herpetu. Plátek citronu přiložte na opar a poté místo navlhčete medem. Pomůže také meduňka, ze které si uvařte obklad a nechte ho vychladnout. Dobře bude fungovat také máta nebo šalvěj.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sexually-transmitted-diseases/home-remedies-for-herpes