Při čištění zubů dělá většina lidí zásadní chybu. Ústa pak zůstávají plná bakterií

Jazyk patří mezi orgán, na který se při čištění zubů hodně zapomíná. Je to přitom nutnost stejně jako čištění zubů, protože na jazyku se objevuje neskutečné množství bakterií, které ovlivňují hlavně to, jestli nám bude zapáchat z úst.

Bakterie se v ústech rychle množí, proto si jazyk pravidelně čistěte

Péče o ústní hygienu je v tomto případě velmi důležitá a hlavně nezbytná. Jazyk si můžete vyčistit jednoduchou metodou, která je levná, zdravá a bez chemie. Pomoci totiž může jedlá soda. Je to sice chemická sloučenina, která se hodí především do kuchyně, ale vaše ústa zbaví nepříjemného zápachu, protože snadno zlikviduje bakterie, které se v ústech tvoří.

Doporučený článek:  Léky nemusí vůbec fungovat. Na tom, s čím se kombinují, záleží

Jedlá soda pomůže obnovit správné pH v ústech, a tím pádem zajistí, že vám nebude páchnout z úst. Chrání před tvorbou zubního kamene a osvěží dech. Pomocí sody vybělíte nejen prádlo, ale také zuby. Vyzkoušejte ji a už nebudete chtít kupovat drahé prostředky z drogerie. Používat ji můžete klidně jednou denně, nejlepší to bude při večerním čištění zubů.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte k čištění jazyka naši techniku

Jazyku byste pozornost měli věnovat při každém čištění, ale bohatě postačí, pokud si vzpomenete každý večer. Navlhčete kartáček na zuby, namočte ho do jedlé sody a jemně si kartáčujte jazyk asi 20 vteřin. Jazyk u toho můžete také procvičovat zepředu dozadu a poté opačně. Dbejte na to, abyste vyčistili celý povrch jazyka.

Doporučený článek:  Nejlepší lék na nachlazení se neprodává v lékárně. Inhalační metoda dýchací cesty uklidní a pročistí

Až budete mít jazyk čistý, nezapomeňte si ústa vypláchnout čistou vodou. Udělejte to několikrát, protože v ústech může zůstat soda. Vyčištěním jazyka si ho můžete na nějakou chvíli znecitlivět, ale ochrání před nemocemi, jako jsou infekce hrdla nebo plic. Navíc pokud si jazyk budete čistit pravidelně, zlepšíte své celkové zdraví. Samozřejmě můžete na čištění jazyka použít i zubní pastu a jazyk si vyčistit až nakonec. I pasta osvěží dech a zabrání vzniku bakterií.

Zdroj: https://utopia.org/guide/cleaning-tongue-how-to/