Nadcházející zimy se mnoho domácností děsí. Snížit účty za topení pomůže několik jednoduchých triků

Přinášíme vám pár triků, jak v zimě ušetřit. Každý má rád teplo domova, hlavně když za oknem zuří sněhová vánice. Jak ale zařídit, aby se vám po zimě nezatočila hlava z účtů za topení? To vám poradíme v dnešním článku.

Třeba se připravit již před zimou

Existuje pár kroků, které je dobré udělat ještě před zimou. Například zkontrolovat těsnění. Je důležité, aby vám teplý vzduch nikudy neunikal. Zkontrolujte všechny mezery na oknech a dveřích. Nejlepší je použít již hotové těsnění nebo silikon. Bydlíte-li v domě, je dobré zaměřit se i na izolaci podkroví. Určitě se vyplatí zainvestovat například do kvalitní role sklolaminátu. Správná izolace vám udrží v domě hodně tepla.

Doporučený článek:  Oblíbené bylinky lze snadno vypěstovat na balkoně. Potřebují dostatek vody a slunce

Každoroční čištění kamen je také velmi důležité. Předejdete častým poruchám a ušetříte peníze za opravy, které mohou přijít právě v nejméně vhodnou dobu a jejichž proces může být zdlouhavý a občas i špinavý. Navíc tak chráníte sami sebe a svou rodinu, protože ze zanesených kamen může unikat například oxid uhelnatý, který je velmi nebezpečný.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro někoho snížení komfortu, pro jiného sblížení rodiny

Vytápění mnoha pokojů může být často zbytečné. Začněte trávit více času společně v jedné místnosti a v ostatních můžete snížit topení. Může to být skvělá příležitost, jak zajímavě trávit dlouhé zimní večery v blízkém rodinném kruhu. Také je dobré začít nosit více vrstev oblečení. Podstatné jsou hlavně dobré tlusté ponožky nebo pantofle. Zajistěte si i dobrou přikrývku na noc. A flanelové nebo bavlněné ložní prádlo vám pěkně udrží teplo v posteli.

Doporučený článek:  Zahradní maliny ohrožuje několik častých škůdců

Přes den, kdy se objeví sluneční paprsky, je dobré mít roztažené všechny záclony, ať přejde přes okna co nejvíce tepla. Večer je však dobré okna zakrýt po celé délce, aby zůstalo co nejvíce tepla uvnitř. Velkou výhodou je mít také regulovatelný termostat, který ukazuje přesnou teplotu v místnosti a na kterém si požadovanou teplotu můžete i sami zvolit. Snížení topení jen o jeden stupeň vám na účtech může udělat hodně. Také když nikdo není doma, můžete teplotu snížit o více stupňů. Ale nejlepší recepty na zahřátí jsou samozřejmě teplý šálek čaje a náruč milované osoby.

Zdroj: https://www.which.co.uk/reviews/boilers/article/tips-to-reduce-your-heating-bills-aqik36F56DvJ