Vyhnat holuby z balkonu pomohou speciální odpuzovače i domácí metody

Čas od času naše obydlí navštíví různí tvorové, od hmyzu až po zvířata. Co když ale tyto návštěvy bývají častější a hlavně otravnější? Pokud jste měli na mysli holuby, máte pravdu. Právě tihle ptáci okupují balkóny, nebo se na nich i dokonce zabydlují. Jenomže, proč se holubi osmělí natolik, že se začnou zabydlovat na našich balkónech? Zde je pár rad, jak vyřešit prevenci a jejich odehnání.

Přestaňte krmit holuby

Většina lidí má pocit, že zvířata jsou nesvéprávná, a potřebují se o ně starat. Tento pocit spousta lidí přemění v činy, kdy vesele krmí kráčející holuby na náměstí nebo chodnících. Tihle opeřenci si velmi rychle zvyknou na krmení. Postupně ztrácí veškerý ostych a není pro ně problém hledat útočiště na balkóně či parapetech.

Doporučený článek:  Ucpaný odtok pomůže uvolnit jedlá soda, ocet nebo citron

Kromě rizika nezvaného hosta, který se pohybuje či zabydluje na vašem balkóně, hrozí další potíže. Mezi možná rizika patří:

  • alergie,
  • nebezpečná onemocnění.

Častým krmením můžete ohrozit stejným způsobem i sousedy, a nejen ty, i samotné holuby, takže buďte ohleduplní.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak předejít nezvané návštěvě?

U nás v České republice nepatří holubi mezi chráněné ptactvo, takže můžete zkusit bodce, které bývají účinné, ale pokud si nepřejete jim zbytečně ubližovat, existují další varianty. Stačí vyzkoušet odstrašující prostředky. Různé odpuzovače, ať už gelové, nebo pachové. Dále také elektronické rušiče, které vydávají pro holuby nepříjemné zvuky, či ochranné sítě.

Doporučený článek:  Olej z citronové trávy odpudí obtížný hmyz a zregeneruje pokožku

Jak tedy odehnat holuba z balkónu?

Pokud víte, jak odehnat moly, tak vás určitě napadnou naftalínové kuličky, které rovněž odeženou i holuby. Rozprostřením nebo zavěšením koulí na balkón můžete eliminovat potencionální návštěvy, protože jejich intenzita a doba trvání bude dlouhá.

Další možností je použití octa, ale ten rychle zvětrá, a navíc hrozí proniknutí pachu dovnitř domu. Stále ještě existují ekologické možnosti, které jsou pro nás přijatelnějšími. Mezi ně patří mužské deodoranty nebo osvěžovač vzduchu do auta.

Zdroj: https://pmpest.co.uk/how-to-get-rid-of-pigeons/