Moderní styl života dává trávení zabrat. Tradiční i méně obvyklé byliny obnoví vnitřní rovnováhu

Všichni víme, jak by měl vypadat zdravý jídelníček. Ne vždy se ho ale držíme. Všechny malé prohřešky se pak mohou promítnout do zdraví jater. Detoxikace celého organismu probíhá vždy automaticky, ale díky modernímu způsobu života mu to příliš neusnadňujeme. Toxiny přitom ovlivní velmi negativně celé naše zdraví i život. Jak vyčistit játra pomocí bylinek?

Co pomůže při akutních potížích a špatném trávení?

Na akutní problémy jater, žlučníku a ledvin potřebujete hořké bylinky. Použít můžete puškvorec, pelyněk, křen, řebříček, lékořici, mátu nebo heřmánek. Stačí, když si z nich uděláte lahodný čaj a vypijete ho 15 minut před jídlem.

Doporučený článek:  Zdraví srdce je uloženo v lednici. Některé produkty z ní rovnou vyřaďte

Na poruchy trávení nebo stimulaci žlučníku budete potřebovat trochu jiné čaje. Nejlepší je oregano, které trávení přirozeně podporuje. Stačí, když si připravíte čaj ze 2 lžiček byliny na jeden hrnek horké vody. Nechte 3 minuty vařit a 15 minut louhovat. Přidat můžete také mátu nebo meduňku pro lepší chuť.

Zdroj obrázku: Freepik

Líska je dobrá po žloutence a kotvičník pro posílení jater

Žloutenka může játra poškodit a narušit jejich činnost. Měli byste proto držet tzv. jaterní dietu a přidat čaj z listů lísky obecné. Postačí vám 2 lžičky na hrnek vody. Uvidíte, že vám bude mnohem lépe, protože podpoří trávení a zbaví vás plynatosti a bolestí.

Doporučený článek:  Překvapivý nepřítel hubnutí: v cestě za vysněnou váhou mohou stát obyčejné léky

Kotvičník není příliš známá bylina, ale může vám pomoci při problémech s trávením a vylučováním žluči. Na čaj potřebujete jen 1 čajovou lžičku na 1/2 litru vody. Vařte bylinu ve vodě půl hodiny a pijte třikrát denně. Zajisté se vám uleví a budete mít silnější játra.

Čekanka pomůže na bolesti žlučníku

Žlučník je problematický pro mnoho z nás. Jestli vás bolí, nemusíte používat jen léky. Kořen čekanky najdete v lékárně. Můžete si z něj připravit čaj, který vám pomůže při bolestech tohoto orgánu. Použijte jen 1 lžičku na 250 ml vody. Vařte 10 minut a pijte každé ráno a večer, dokud bolesti nepominou.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/herbs-for-liver