Domácí prostředky myčku vyčistí ekologicky a levně

Chcete mít důkladně vyčištěnou myčku nádobí, ale koupené tablety a přípravky nefungují? Je na čase vyzkoušet domácí metody, které jsou nejen účinné, ale také levné a snadno dostupné. S pomocí těchto prostředků budete mít myčku vyčištěnou raz dva a ještě ušetříte peníze. Zkuste něco nového, ekologického, tablety si můžete vyrobit doma a také se dají použít jako vhodný dárek.

Myčku je potřeba čistit pravidelně

Jestliže se z myčky line nepříjemný zápach, bude potřeba ji vyčistit. Je to tím, že se v myčce usazují zbytky jídel, ale také mastnota a další nečistoty. Jestliže ji chcete mít nejen čistou, ale také ušetřit za drahé přípravky, vyzkoušejte domácí techniky čištění myčky nádobí, které fungují, a navíc vše potřebné najdete doma v kuchyni. Které to jsou?

Myčku je potřeba čistit, aby bylo nádobí vždy dokonale čisté a mohlo se z něj jíst. Každý měsíc si tak najděte čas a myčku důkladně vyčistěte, abyste měli jistotu, že v ní nezůstanou žádné zbytky jídel, které byste mohli dostat do svého těla. Myčka musí být prázdná, aby byla práce co nejjednodušší. Připravte si houbičku a také zubní kartáček.

Zdroj obrázku: Freepik

Na čištění zkuste kyselinu citronovou nebo jedlou sodu

Tradičními pomocníky na úklid jsou kyselina citronová, jedlá soda nebo ocet. Jsou geniální na úklid a čištění celé domácnosti a také spotřebičů. Kyselina má odmašťovací účinky, takže se hodí na mastnotu v celé kuchyni. Smíchejte ji s vodou v poměru 1 : 2 a nechte ji v myčce po vyčištění 15 minut působit. Poté musíte spustit program, ale do myčky nic nedávejte. Nakonec nechte uschnout.

Jedlá soda zase bude fungovat jako pohlcovač pachů. Kovové části v myčce se po jejím zásahu budou lesknout jako nové a myčka bude dobře oplachovat a mýt nádobí. Nalijte dvě lžíce jedlé sody dovnitř a umyjte všechny povrchy. Nakonec můžete jedlou sodu přidat i do mytí a zapněte myčku. Dobře bude působit také ocet, který má dezinfekční vlastnosti.

Zdroj: https://livesimply.me/how-to-naturally-clean-your-dishwasher/