Mravenci dokážou natropit velkou neplechu. Z domu je vyženou přírodní metody, které překvapivě fungují

Mravenci jsou ve většině případů velmi užitečný hmyz – pokud se ale nedostanou do naší domácnosti a neničí tam všechno, na co přijdou. Mravenci se snadno dostanou do spíže, kde mohou napáchat velké škody. Jestli jich máte doma hodně, je nutné přistoupit k jejich odstranění.

Dům patří mezi oblíbené destinace mravenců

Do domů se mravenci uchylují hlavně kvůli potravě. Také je tam teplo a mravenci si mohou v domě vybudovat svou kolonii, kterou nemusí nic narušit. Jestli vidíte, že máte v domácnosti mnoho mravenců, bude potřeba je vyhubit, protože jinak mohou zničit veškeré zásoby jídla, které doma máte. Mravenci jsou navíc přenašeči některých bakterií, a proto je vhodné se jich zbavit, pokud jich máte doma hodně.

Doporučený článek:  Pavouky z domu vyžene čistota a prostředky, které jim pobyt znepříjemní

Jako první musíte najít jejich hnízdo, které bude nutné zlikvidovat, protože mravenci se pak nebudou mít kam vracet a raději si najdou lepší místo. Můžete použít chemické prostředky na jejich odstranění nebo vyzkoušet domácí metody, které také fungují. Mravenci se ale rychle rozmnožují, proto je nutné se zbavit všech, které doma najdete.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte domácí prostředky, zvlášť pokud máte doma děti nebo zvířata

Použití chemických prostředků není vhodné, pokud máte doma malé děti nebo drobná zvířata. Proto si raději vyrobte vlastní přípravky podle našich receptů. Jsou z domácích surovin a zdravotně nezávratné. Můžete je tak použít i ve větším množství. Tam, kde se mravenci vyskytují, můžete položit nasekanou čerstvou mátu, levanduli nebo majoránku. Jsou to bylinky, které jsou velmi aromatické a mravenci se jim budou vyhýbat.

Doporučený článek:  Vanilkový olej patří výhradně na jedno místo. Lidé ho však dávají mylně jinam

Další možností je natřít mravenčí cestičky vazelínou, pokapat citronovou šťávou nebo octem. Hodit se bude také sůl, pepř nebo prášek do pečiva. I tady bude stačit posypat obvyklá místa. Pokud vám lezou například na linku nebo na kuchyňský stůl, jeho nohy také potřete vazelínou – mravenci se po ní nahoru nedostanou.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants