Mšice jsou pro každou zahradu pohroma. Zkáze předejde domácí postřik, jediného škůdce nenechá uniknout

Útoky mšic na zahradě, terase nebo balkoně jsou vždy nečekané, ale dokážou zamořit rostliny během velmi krátkého období. Ničí všechny rostliny, které potkají, a vám zbydou jen oči pro pláč. Musíte proto zahradu pravidelně kontrolovat a být připraveni na protiútok. Podívejte se, jak můžete rostliny ochránit pomocí obyčejného česneku.

Česnek je malý zázrak

Česnek v kuchyni používáme kvůli jeho chuti. Funguje ale také jako přírodní antibiotikum. Využít ho můžete i na zahradě, protože působí také jako přírodní hnojivo. Můžete se díky němu zbavit houbových nemocí a škůdců. Česnekový postřik není příliš známý, ale může vám hodně pomoci při záchraně a ochraně vaší zahrady před nebezpečnými mšicemi.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si připravit česnekový sprej?

Je to velmi jednoduché. Potřebovat budete jen 5 stroužků česneku a 1 litr vody. Stroužky česneku oloupejte, rozdrťte a nasekejte. Poté je zalijte litrem vody a nechte několik hodin louhovat. Nezapomeňte roztok důkladně promíchat a nechat chvíli odstát. Poté máte hotovo a můžete ho použít na zahradě naředěný vodou v poměru 1 : 1.

Doporučený článek:  Kompost se vejde na každou zahradu a poskytne cenné hnojivo

Použití tohoto spreje je také velmi jednoduché. Aplikujte ho pravidelně po dobu několika dnů. Nepřestávejte, dokud se nepříjemného problému nezbavíte. Počítejte s tím, že roztok bude mít velmi specifický zápach, ale ochráníte díky němu své rostliny. Preventivně ho můžete používat jednou týdně. Poradí si přitom nejen se mšicemi, ale efektivní je také na svilušky, žížaly, molice nebo chvostoskoky.

Přírodní prostředky jsou vždy nejlepší možností

Chemické prostředky dnes potkáte na každém kroku. Zahradníci vám je zajisté budou doporučovat, ale na většinu problémů na zahradě najdete přírodní řešení. V minulosti nebyly k dispozici speciální přípravky a naše babičky si se škůdci i nemocemi na zahradě dokázaly efektivně poradit. Stačí na to přitom většinou jen suroviny, které máte neustále v kuchyni. Jakmile budete mít na zahradě problém, hledejte v první řadě přírodní řešení. Zaručeně ho najdete.

Zdroj: https://www.thegarlicfarm.co.uk/growing/blog/make-your-own-all-natural-garlic-sprays-1