Muškáty potřebují dostatek slunce a vody. Pak pokvetou celé léto

Muškáty nebo jinak řečeno pelargonie jsou rostliny, které jsou velmi krásné a také příjemně voní. Většinou zdobí naše terasy, balkony nebo zahrady. Mohou se pochlubit bohatým květenstvím, které mívá různé barvy. Nejsou dokonce ani náročné a hodí se i pro začátečníky. Co všechno muškáty potřebují ke kvalitnímu růstu a bohatému kvetení?

Jakou půdu pro ně zvolit?

Stejně jako každá květina budou muškáty potřebovat pravidelnou zálivku a také kvalitní zeminu, do které je zasadíte. Muškátů existuje celá řada odrůd a záleží pouze na vás, jakou si vyberete. Na balkoně budou vypadat skvěle, protože nejen krásně voní, ale zároveň také odpuzují nepříjemný hmyz. Listy jsou shromážděné v trsech, stonky jsou zakončené květy ve tvaru hroznů. Tato kombinace je velmi zajímavá a potěší nejedno oko.

Doporučený článek:  Lepivý pás ochrání ovocný strom před mravenci

Květina se k nám dostala z daleké Afriky. Díky mnoha druhům, které jsou k dispozici, můžete mít na každém místě v zahradě jinou odrůdu. Většinou si budou podobné, ale vybírat můžete mezi množstvím barev. Muškáty potřebují nejen kvalitní zázemí, ale také půdu. Vhodná bude zemina pro kvetoucí rostliny, kterou najdete v každém obchodě. Muškátům je nutné vytvořit drenážní vrstvu, aby mohla odtékat přebytečná voda.

Zdroj obrázku: Freepik

Slunečná pozice a dostatečná zálivka zajistí správný růst

Muškáty budou vypadat krásně, pokud jim najdete slunné místo. Vyrostou také v polostínu, pozor si dávejte pouze na přímé slunce, které by je mohlo popálit. Muškáty si můžete ozdobit terasy, balkony nebo zahrady, ale dejte pozor a raději počkejte, až bude teplejší počasí, protože mrazíky je mohou poškodit. Častá zálivka bude také nutností. Rostliny nesnesou sucho a substrát je potřeba udržovat pořád vlhký.

Doporučený článek:  Hnojení jahod na jaře zajistí bohatou úrodu

Hnojení je základ, na který spousta lidí zapomíná. Díky němu ale rostliny porostou nejen rychleji, budou mít také kvalitnější květy, které budou dělat mnohem déle radost. Použít můžete domácí hnojiva, například z banánů, zeleninového vývaru nebo cibule.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/pelargonium-care-guide#how-to-plant-and-grow-pelargoniums