V teplém počasí ovlivňuje alkohol lidské tělo více

Po celý rok se vždy najde příležitost k nějaké oslavě nebo přátelským setkáním, kde se často objevují alkoholické nápoje. Málokdo si uvědomuje, že konzumace alkoholu v teplém počasí může vážně poškodit zdraví. Buďte obzvláště opatrní u určitých druhů.

Nežádoucí účinky na zdraví

Pití alkoholických nápojů v horkých dnech může mít nežádoucí účinky na zdraví, jak potvrdila studie publikovaná v časopise Americké asociace pro výzkum rakoviny. Podle odborníků je jedním z nejhorších druhů alkoholu, které si můžeme v letní sezóně dopřát, bílé víno. Lékaři již dlouho poukazují na znepokojivé škodlivé účinky slunečního záření na kůži a riziko vzniku rakoviny.

Doporučený článek:  Komáry k našemu obličeji přitahuje vydechovaný oxid uhličitý

Američtí vědci dokázali, že pití byť jen jedné sklenky vína během veder také zvyšuje riziko melanomu. Kromě toho mají vědci podezření, že bílé víno může ničit prospěšné vlastnosti vitamínů a antioxidantů, které mají chránit naši pokožku před škodlivými vnějšími faktory. Analýza ukazuje, že jiné typy alkoholu významně neovlivňují výskyt této rakoviny.

Zdroj obrázku: Freepik

Zrádné pivo

Alkohol dehydratuje, speciálně pivo, po kterém v horku dychtivě saháme. Když se potíme, tento nápoj urychluje ztrátu tekutin z těla. Kromě toho má alkohol negativní vliv na oběhový systém, a co je důležité, zvyšuje riziko nebezpečných nehod na pláži, jako je utonutí, o kterém v letních měsících často slyšíme. Pamatujte také na to, že nenápadná radlerová piva mohou mít na naše zdraví také negativní účinek.

Doporučený článek:  Tipy pro vaření květáku, aby nezhořkl a příprava byla příjemnější

Za zmínku rovněž stojí, že během letních měsíců často saháme po alkoholu ve společnosti takzvaných nezdravých jídel, kterými jsou chipsy, rychlé občerstvení a jiná mastná jídla. Tím, že si takové výrobky dáváme každý den, se může ukázat, že se nevejdeme do oblíbeného oblečení a tělo může být náchylnější k infekcím v důsledku snížené imunity.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/dangers-of-too-much-alcohol-summer-heat/, https://www.aacr.org/patients-caregivers/progress-against-cancer/americans-largely-unaware-of-link-between-consumption-of-alcoholic-beverages-and-risk-of-cancer/, https://www.healthline.com/nutrition/red-vs-white-wine, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27909090/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5513687, https://www.medicalnewstoday.com/articles/324847