Balkon se snadno promění v oázu klidu a relaxace. Pohodlí i barevné květiny vytvoří útulné zákoutí

V době pandemie si spousta z nás uvědomila, že balkon je důležitější než kdykoli předtím. Rozšiřuje byt o kousek „přírody“ a čerstvý vzduch. I přesto, že v našem klimatu si balkon neužijeme po celý rok, investice do balkonu se jistě vyplatí. Skvělou zprávou je, že se po zimě znovu otepluje a jaro je již za rohem.

Idylka na balkoně

Slunné počasí a odpočinek venku na čerstvém vzduchu si můžete vychutnat i na malém balkoně v panelovém domě. Dobře zvolený nábytek, doplňky a květiny mohou i z malého balkonu vytvořit úžasné místo, kde si vychutnáte dobrou kávu nebo radostné chvilky s dětmi. Současná situace balkonům nahrává a ukazuje, že balkony nikdy nebudou přítěží.

Doporučený článek:  Postřik z tabáku je účinný proti mšicím v zahradě

Co je potřeba k uspořádání balkonu?

K vytvoření příjemné atmosféry toho opravdu není třeba mnoho. Možná to bude chtít obnovit barvu zábradlí nebo rovnou celou podlahu. Moderním vylepšením je zastřešení balkonu, které má spoustu výhod. Zastřešení balkonu ochrání vás i váš nábytek před špatným počasím, zároveň si můžete vychutnat letní deště a bouřky v suchu.

Zdroj obrázku: Freepik

Na trhu existuje velké množství venkovního nábytku v různém designovém a materiálovém provedení. Ceny takového nábytku se pohybují od pár stovek do několika tisíc. Dalším důležitým bodem jsou balkonové květiny, které vytváří příjemné přírodní prostředí.

Doporučený článek:  Lilie na slunci krásně rozkvete, její vůně ze zahrady vypudí hlodavce

Na co byste si měli dát pozor

Při plánování úprav balkonu a následné realizaci je nutné si vše předem rozmyslet. Je třeba respektovat velikost balkonu a v případě menších balkonů je důležité myslet na multifunkční řešení, aby se venkovní prostor bytu využil co nejefektivněji. Dříve než s úpravami začnete, myslete i na barevné kombinace nábytku zábradlí a kvetoucích rostlin. Nejdůležitější je, aby se vám provedení líbilo a vy se tam tak cítili dobře. Nezapomeňte, že se jedná o další prostor k relaxaci ve vašem bytě.

Zdroj: https://www.thespruce.com/turn-your-tiny-balcony-into-an-irresistible-retreat-4046151