Mýdlo dokáže vyřešit nejeden zapeklitý problém. Jeho využití je mnohem širší, než se zdá

Mýdlo používáme většinou na ruce nebo na mytí celého těla, ale jeho aplikace jsou velmi různé. Můžete ho přidat například k pracímu prášku nebo ho použít k výrobě domácí mýdla. Odstraní ale také skvrny na koberci nebo s ním můžete namazat panty u dveří.

Mýdlem snadno odstraníte mšice z rostlin

Pokud vaše rostliny trpí na mšice, můžete nevítaný hmyz snadno zahubit právě pomocí mýdla. Připravte si roztok šedého mýdla a vody a dejte do rozprašovače. Rostliny pak stříkejte několikrát denně po dobu sedmi dnů. Do několika dní byste se měli mšic zbavit. Mýdlo také vyčistí skvrny od barev a použité štětce. Pokud jste doma malovali, můžete štětce namočit právě do vody, do které nastrouhejte šedé mýdlo.

Snadno pomocí mýdla můžete odemknout nebo namazat panty. Pokud v zásuvce nefungují panty, můžete je namazat pastou z šedého mýdla a vody. Menší množství dejte na pojezdy nebo na panty ve dveřích a uvidíte, že nábytek bude znovu skvěle fungovat. Mýdlo ochrání před nátěrem, takže s ním můžete vyčistit různé povrchy ještě předtím, než je budete natírat barvou.

Zdroj obrázku: Freepik

Odolné skvrny budou snadno pryč

Díky mýdlu můžete odstranit i těžké, odolné skvrny, například takové, se kterými si neporadil ani ten nejlepší prací prostředek. Pokud máte na koberci nebo oblečení skvrny od vína nebo mastnoty, snadno se jich zbavíte pomocí šedého mýdla. Po umytí ale skvrny nemusí zmizet hned, můžete ovšem do směsi přidat ještě trochu jedlé sody, která pomůže k vyčištění.

Mýdlo tak můžete používat nejen na čištění rukou a celého těla, ale pomůže také při odstraňování skvrn a dalších nečistot, které jdou jen velmi těžko odstranit. Nemusíte utrácet peníze za drahé prostředky, které jsou plné chemie a mnohdy ani nefungují. Obyčejné mýdlo dokáže zázraky. Nebojte se ho použít ne jako poslední, ale jako první možnost.

Zdroj: https://www.onecrazyhouse.com/15-ways-to-use-bar-soap/