Na jaře potřebuje péči trávník, zahradní jezírko i stromy

Jaro je spojeno s velkým jarním úklidem. Na začátku nové sezony se začíná s pracemi na zahradě a dalšími činnostmi, které k tomu patří. Především je potřeba soustředit se na:

  • údržbu trávníku,
  • jezírko,
  • stav jehličnanů,
  • nové sazenice.

Na jaře se vyplatí zasadit jednoleté květiny do záhonu (chrpu, mák, měsíček a dekorativní slunečnici) a do truhlíku (lví chřtán, celosii a šalvěj). Teplota v místnosti, ve které sazenice porostou, by se měla pohybovat v rozmezí 14–20 °C.

Věříme, že vám tyto informace přinesou důležité informace.

Doporučený článek:  Jaro je ideální pro sázení lilií. Kvést mohou po dlouhé měsíce

Trávník

Nevíte, čím začít? Začněte s péčí o trávník. Po zimě se totiž může začít objevovat plíseň, která má charakteristické žluté skvrny. Tuto vrstvu je potřeba načesat a následně zeminu propíchnout, aby mohla vstřebávat vzduch. Tento postup je ideální zároveň k nakypření půdy.

Jaro je obdobím, které se hodí pro údržbu stromů. Od řezů ovocných stromů a keřů po aplikaci postřiků na ovocné stromy. S prořezáváním stromů ovšem vyčkejte až do léta.

Zdroj obrázku: Freepik

Jezírko

Jestliže máte na pozemku jezírko, nezapomínejte na jeho údržbu. Z vodní plochy je potřeba odstranit listy, protože jsou potravou pro řasy. Dále je třeba ořezat výhonky vodních a pobřežních rostlin tak, aby mírně vyčnívaly nad vodotryskem. Při vysokém výskytu řas je doporučeno přesazení podvodních rostlin.

Doporučený článek:  Perlivou vodu má každý doma, málokdo však ví, že je skvělá nejen k pití

Jak je to s rostlinami

Jestliže vlastníte jehličnany na pozemku, měli byste je pravidelně ořezávat po celý rok. Na jaře hodí zjistit stav smrku a modřínu. Při výskytu plísně a škůdců použijte vhodný postřik pro jejich záchranu. Choroba na jehličnanech se vyznačuje příznaky, které poznáte na zelených větvích. Můžete si je snadno splést se šiškami, ale jedná se o hálky.

V případě hnojení je potřeba dodržovat pravidla. Prvním pravidlem by měl být stejně rovný povrch záhonů. Pokud je voda nashromážděna v prohlubních po mohutných deštích, tak semena trpí. Dalším bodem je mulčování půdy pod keři. Ptáte se proč? Snadná odpověď, mulč pomáhá udržet vlhkou půdu.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/yard/garden-care/spring-gardening-checklist/