Indukce může roky vypadat jako nová. K jejímu dokonalému vyčištění pomůže jednoduchý domácí prostředek

Indukční varné desky jsou velmi oblíbené a velmi často si je lidé do domácnosti kupují místo plynových nebo elektrických sporáků. Jsou moderní a výhodné, ale pozor při jejich čištění, které nepatří mezi jednoduché. Indukce jsou totiž pokryté vrstvou, která se může snadno poškrábat, a sporák pak ztratí svou funkci.

Indukce se musí udržovat v čistotě

Indukce by se měla čistit pravidelně, protože jedině když bude čistá, můžete na ní vařit zdravě a chutně. Je potřeba dodržet několik kroků. Postup je velmi jednoduchý – indukce otírejte po každém vaření, ale hlavně kdykoliv se na desku vylije například voda. Na povrchu budou viditelné vodní usazeniny, které když necháte ladem, nemusí pak jít odstranit a vaření už nebude efektivní. Nechte indukci po vaření vychladnout, nastříkejte na desku čistič a umyjte hadříkem.

Doporučený článek:  Rodina: Nechali jsme se přemluvit na fotovoltaiku. Po líbivých slibech přichází na řadu kruté vystřízlivění

Často se stane, že při na vaření voda uteče nebo vám na desku stříká rozpálený olej. I v takovém případě bude nutné jednat co nejrychleji. Hrnec nebo pánev, ve které máte jídlo, raději dejte stranou a desku vyčistěte. Pro čištění indukce se prodává mnoho speciálních čističů, ale i houbičky nebo škrabky. Staré zbytky jídel, které ulpěly na indukci, před čištěním musíte namočit.

Zdroj obrázku: Freepik

Na čištění můžete použít také domácí metody

Jestli doma nemáte speciální přípravky na čištění indukční varné desky, můžete si poradit také jinými způsoby. Ekologické, levné a hlavně šetrné suroviny na úklid najdete doma v kuchyni. Indukce by se neměla nikdy poškrábat, protože by ztratila ochrannou vrstvu. Jako při téměř každém triku při úklidu můžete i tady použít kombinaci octa a jedlé sody.

Doporučený článek:  Utrácet za drahé čisticí prostředky je zbytečné. Vše potřebné najdete přímo u sebe doma

Smíchejte obě ingredience tak, aby se propojily. Poté už stačí jen ekologický prostředek použít. Dávejte si pozor, při čištění indukce nikdy nepoužívejte sílu a vždy mějte po ruce měkký hadřík, který nepoškrábe sklo. Nečistoty a vodní usazeniny odstraňte a desku vyleštěte.

Zdroj: https://www.ovenclean.com/blog/the-best-ways-to-clean-an-induction-hob/