Nakrmte svou zahradu. Díky dvěma surovinám z kuchyně porostou rostliny jako o závod

Snad nikdo se občas neubrání závistivě pohlédnout na sousedův pozemek. Jak je možné, že jim tam roste to a ono? A jakto, že jsou tak úspěšní v pěstování tohoto? Může to být samozřejmě tím, že mají výjimečně šťastnou ruku při péči o rostliny, ale spíše to bude něčím jiným. Obvykle bude za tím vším stát efektivní hnojení. Mnoho zahrádkářů se domnívá, že nejúčinnější jsou pouze přírodní metody, a proto je hitem poslední doby zakopávání celých vajec a banánů do půdy. Tento trik zajistí, že vaše plodiny nejen správně porostou, ale budou mít i spoustu plodů. Zkusíte tento trik i vy?

Doporučený článek:  Vaječné skořápky lze použít jako hnojivo na zahradě i pro domácí rostliny

Proč vejce a banán?

Asi všichni víme, že vejce a banán jsou potraviny, které by měly být zařazeny do našeho pravidelného jídelníčku, protože nám dodávají pořádnou dávku cenných živin. Vejce jsou pokladnicí důležitých minerálů, především pak vápníku. Banán naproti tomu poskytuje pořádnou porci draslíku.

  • Vápník je nezbytný pro správný růst rostlin, protože posiluje buněčné stěny a činí je odolnějšími vůči nepříznivým podmínkám prostředí.
  • Draslík zajišťuje správný růst exemplářů, což je nezbytné zejména na jaře.

Zahrabání vajíčka a banánu do záhonů umožní kořenům rostlin absorbovat oba prvky, a tak správně růst a zdravě plodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak postupovat?

Je potřeba obojí zakopat alespoň 25 cm hluboko do země. Pokud je umístíme mělčeji, je možné, že je budou vykopávat zvířata, a nadělají více škody než užitku. Rozkládající se potraviny navíc mohou začít nepříjemně zapáchat.

Doporučený článek:  Jedna role nestačí. Hliníkové fólie se vyplatí mít doma zásobu, pomůže nejen v kuchyni

Které rostliny budou nejlépe prospívat?

Dá se použít téměř na všechny rostliny na zahradě. Zvláštní pozornost by však měla být věnována pěstování rajčat. Proč? Vápník totiž brání rozvoji hniloby listů, která postihuje skoro všechny druhy této chutné zeleniny. Dále platí, že je lepší nepoužívat vejce a banány u druhů, které vyžadují kyselou půdu, protože přítomnost těchto produktů v půdě ji činí zásaditější.

Zdroj: https://thefrugalhomestead.com/homemade-fertilizer-banana-coffee-egg-shell/