Tyhle vůně udrží komáry v bezpečné vzdálenosti. Užijte si letošní rok bez otravného hmyzu

Sezóna komárů se pomalu, ale jistě blíží. Předtím, než začnete utrácet peníze za chemické repelenty proti tomuto otravnému hmyzu, měli byste se podívat ve své kuchyni. Domácí metody jsou nejen zcela přírodní, ale také mnohem levnější. A fungují stejně dobře. Dnes se podíváme na úžasné domácí prostředky, které vyženou komáry z naší blízkosti.

Jaké rostliny komáři nesnáší?

Komáři nemají rádi rostliny s velmi intenzivní vůní. Nesnesou hlavně levanduli, pelargónii, šantu kočičí, fenykl nebo mátu. Pro většinu z nás jsou tyto vůně velmi příjemné, a proto bychom měli tyto rostliny doma pěstovat. Tyto rostliny můžeme mít na zahradě, balkonu nebo parapetu a můžeme se tímto způsobem chránit, když jsme doma.

Doporučený článek:  Vypěstovat si domácí brambory můžeme i na malém balkóně

Na cesty využijte esenciální oleje s vůní levandule, vanilky, tea tree, citronu, eukalyptu, hřebíčku, citronové trávy, skořice, borovice nebo máty. Oleje musíte zředit vodou a vetřít do pokožky. Použít je můžete také ve formě mlhy, když naředěný olej nalijete do lahve s rozprašovačem. Díky štiplavé a intenzivní vůni si užijete klidnou procházku v přírodě, aniž by vás obtěžovali komáři.

Zdroj obrázku: Freepik

Běžné potraviny, které udrží komáry daleko

Proti komárům také skvěle fungují potraviny, které máte neustále v kuchyni. Použít můžete cibuli, česnek nebo roztok octa a vody. Tyto produkty můžete použít přímo na kůži, ale také na okna a parapety. Při pravidelné konzumaci česneku se změní vůně pokožky a potu. Díky tomu budete odpuzovat komáry, ale také klíšťata.

Doporučený článek:  Nevyhazujte, recyklujte! Staré oblečení nabízí nespočet variací, jak vytvořit nové kousky

Domácí svíčky, které odpuzují komáry

Proti komárům můžete použít také speciální svíčky, které si snadno vyrobíte doma. Potřebovat budete svíčku ve skleněné nádobě a nastrouhanou citronovou kůru, kterou nasypte poblíž knotu. Další možností jsou domácí svíčky s citronelou, plátky citronu a levandulí, která bude komáry spolehlivě udržovat z vaší blízkosti, a užijete si léto bez nepříjemných kousanců.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/kinds-of-natural-mosquito-repellant