Nastražte na ovocné mušky jednoduchou past. Ovoce i zelenina budou znovu v bezpečí

Ovocné mušky jsou velký problém, se kterým se v kuchyni potýká mnoho z nás. Kvůli teplu, ovoci a zelenině se mohou objevit i u vás doma. Vyhnat je z kuchyně se může zdát jako velmi složitý úkol, ale ve skutečnosti to není vůbec náročné. Musíte jen znát spolehlivé způsoby, jak ovocné mušky zlikvidovat. Jak na to?

Proč se zbavit ovocných mušek?

Ovocné mušky se objeví během chvilky, jakmile vám doma začne ovoce nebo zelenina hnít. Ovoce produkuje při kvašení zvláštní zápach, který je přitahuje. Mušky jsou malé a dokážou rychle naklást vajíčka, takže se snadno rozmnoží v ovoci. Mušky jsou nejen nepříjemné, ale také kontaminují jídlo, které konzumujeme. Jestli se jich chcete zbavit a vychutnat si v klidu čerstvé ovoce a zeleninu, měli byste vyzkoušet jeden z domácích triků.

Doporučený článek:  Cukr pomůže udržet oblečení syté barvy, na černé oděvy funguje káva

Prevence je nejlepším způsobem boje

Všichni víme, že prevence je mnohem lepší než léčba. Neplatí to jen u zdraví, ale také při péči o domácnost. Výskytu ovocných mušek zabráníte, když budete udržovat čistou kuchyňskou desku i dřez. Zeleninu a ovoce vždy po nákupu opláchněte vodou a uložte do lednice. Vše přezrálé okamžitě vyhoďte a koš pravidelně vynášejte. Nenechávejte doma ani otevřené nádoby s jídlem nebo alkoholem, který hmyz také velmi láká.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky proti ovocným muškám

Jednoduchým způsobem, jak se můžete ovocných mušek zbavit, je pár kapek prostředku na mytí nádobí v malé sklenici nebo misce. Přidejte také pár kapek jablečného octa, který mušky přiláká. Díky prostředku na nádobí se už nedostanou ven. Stejně jako jablečný ocet bude fungovat také pivo nebo víno.

Doporučený článek:  Díky jediné surovině půjdou vařená vejce oloupat jako po másle. Vyzkoušejte trik šéfkuchařů i vy

Ovocné mušky i další hmyz nesnáší bazalku, mátu nebo levanduli. Když budete tyto rostliny pěstovat na parapetu, zbavíte se mnoha druhů hmyzu dřív, než se dostanou do vašeho domova. Tyto metody nefungují jen na ovocné mušky, ale na každý hmyz, který má rád sladké vůně a nesnáší intenzivní vůně bylin.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25042/how-to-kill-fruit-flies/