Mravenci dokážou napáchat doma i na zahradě spoušť. Oblíbený prášek z kuchyně je vystrnadí pryč

I ti nejmladší vědí, že mravenci jsou užitečná stvoření. Právě díky jejich tvrdé práci se můžeme těšit z kvalitní půdy, neboť ji provzdušňují a mění její strukturu. Bohužel mravenci umí někdy způsobit více škody než užitku, zvláště když je jejich hnízdo blízko kořenů zahradních rostlin.

Jsou opravdu tak škodliví?

Když vidíme mravence v naší zahradě, obvykle jim nevěnujme velkou pozornost. Bohužel někdy, hlavně když je jejich kolonie početná, mohou uškodit našim plodinám nebo je zcela zničit. Často se stává, že poškozují nové pupeny květin, stonky, kořeny a to pak snižuje úrodnost. V tomto případě nám nezbývá nic jiného než mravence ze zahrady vyhnat.

Doporučený článek:  Voda z brambor je bohatá na živiny, které prospějí rostlinám

Prášek do pečiva je již dlouhá léta častým společníkem v kuchyních. Právě tento prášek pomůže upéct nadýchaný a chutný koláč, který potěší po obědě. Častokrát si ani neuvědomujeme, že může mít i jiné využití. Dokáže rychle snížit destruktivní účinky mravenců. Hlavně díky tomu, že obsahuje jedlou sodu, kterou mravenci nesnesou. Samozřejmě můžete použít i obyčejnou jedlou sodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat s nezvanými mravenci

Pokud se vám mravenci hromadí na rostlinách, smíchejte jedno balení prášku do pečiva se sklenicí vody a směs pak nalijte do láhve s rozprašovačem a postříkejte napadená místa. Mravenci pak rychle přesunou útočiště mimo vaši zahradu. Směs můžete nastříkat i na cestičky, které si mravenci vytvářejí. Tím přesunete směr jejich cesty.

Doporučený článek:  Péče o trávník v létě: pravidla je důležité dodržet při sekání, zalévání i hnojení

Mravenci se bohužel mohou dostat i do našich domovů. Potom tito nezvaní hosté hledají potravu a napadají naše zásoby v komoře. Naštěstí i v tomto případě můžete sáhnout po prášku do pečiva. Má také výhodu i oproti jiným prostředkům, protože je bezpečný pro domácí mazlíčky a děti. Opět stačí, když prášek rozptýlíte po mravenčí cestičce, nebo ještě lépe v blízkosti jejich hnízda.

Zdroj: https://ants.com/baking-soda-the-non-toxic-way-to-get-rid-of-ants/