Při vbočených palcích uleví nálev z bobkových listů

Vbočený palec (Hallux valgus) je nepříjemný stav, který postihuje mnoho lidí po celém světě. Jde o velmi bolestivé onemocnění, které lze léčit speciálními pomůckami, ale využít můžete také bobkové listy. Díky tomuto jedinému koření se můžete zbavit bolesti i problémů s pohyblivostí prstů. Podívejme se na to, jak můžete srovnat své vbočené palce.

Co jsou vbočené palce?

Vbočený palec je stav, při kterém se chodidlo deformuje ve formě ohnutí palce. Jedná se o distorzi v prvním metatarzofalangeálním kloubu. Může se to zdát jako banalita, ale ve skutečnosti se jedná o vážný zdravotní problém. Na první pohled postižené palce vypadají nevzhledně. Postupně se k tomu ale přidají také bolesti a problémy s chůzí.

Doporučený článek:  Lišky obohatí jídelníček o typickou chuť a živiny

Tento problém postihuje muže i ženy. Příčinou může být nedostatečný pohyb, příliš úzká obuv, pravidelné nošení vysokých podpatků nebo revmatická onemocnění. Vbočený palec vyžaduje konzultaci s lékařem, který vám poradí nejvhodnější léčbu. V krajních případech je nutná i operace, ale většinou se vše léčí pomocí fyzikální terapie. K tomu můžete využít například bobkové listy.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí léky na vbočené palce

Úžasnou domácí metodou, kterou můžete vyzkoušet na vbočené palce, jsou bobkové listy. Jedná se o starý způsob, který vám uleví od bolesti. Nálev z bobkových listů je velmi účinný a nebude vás stát téměř žádné peníze. Bobkové listy mají analgetické a protizánětlivé vlastnosti, takže je můžete s klidným srdcem použít na tento nepříjemný problém.

Doporučený článek:  Některá psí plemena nejsou vhodná pro rodiny s dětmi

Konzumace bobkových listů je užitečná pro lidi, kteří trpí na hallux valgus. Nesmíte ale zapomínat na to, že je nelze užívat příliš dlouho. V nadměrném množství totiž můžou být toxické. Asi 20 gramů listů zalijte půllitrem horké vody. Tento nálev pijte každé ráno po dobu 3 dnů a celou kúru byste měli absolvovat po dobu 8 týdnů. Pro nápravu byste si měli pořídit také speciální ortézy, které palce vrátí na správné místo.

Zdroj: https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/14386-bunions-hallux-valgus, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/bunions/symptoms-causes/syc-20354799, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK553092/, https://www.webmd.com/diet/bay-leaf-health-benefits, https://www.orthobullets.com/foot-and-ankle/7008/hallux-valgus