NEAT: Metoda, jak zhubnout bez mnohahodinového cvičení v posilovně

Zhubnout pár kilo a cítit se zase dobře? To je sen mnoha lidí, ale představa každodenního cvičení v posilovně leckoho odradí. Metoda NEAT nabízí možnost, jak zhubnout bez drilu ve fitku, navíc je doporučovaná odbornými lékaři i vědci pro všechny každého věku. NEAT je totiž životní změna, díky které se může každý cítit lépe a k tomu zhubnout nadbytečné kilogramy. V čem spočívá a jak s její pomocí uspět?

Více než polovina dospělých trpí nadváhou

V Česku více než polovina dospělé populace trpí nadváhou nebo přímo obezitou a odborná veřejnost bije na poplach. Kromě nedostatku pohybu stojí za růstem nadváhy málo fyzického pohybu, což vede ke zhoršení zdravotního stavu, rozvoji kardiovaskulárních a onkologických onemocnění. Lidé si sice se začátkem roku dávají předsevzetí změnit životní styl, vlivem pomalých úspěchů však rychle ztrácí motivaci. NEAT je šance, jak požadovaných cílů dosáhnout, protože metoda nespočívá na sportu jako takovém.

Co se skrývá za zkratkou NEAT

Pojem NEAT vychází ze zkratky z anglického názvu non-exercise aktivity themogenesis a představuje energii vydanou při běžných aktivitách a nikoli při sportu. Pod NEAT tak spadají každodenní činnosti, při kterých tělo spaluje kalorie, ale nejedná se přímo o cvičení. Odborníci poukazují, že slovo „neat“ znamená v angličtině čistý, to souvisí i s oněmi činnostmi. Mezi spontánní a běžné fyzické aktivity totiž patří uklízení, vysávání, mytí nádobí, žehlení. Kromě toho také další aktivity, jako jsou chůze, řízení auta, vaření, práce na zahradě, ale také sex.

Hubnutí bez cvičení

Metoda NEAT je způsob, jak zhubnout bez námahy, ale znamená změnit životní styl. Namísto přístrojů a spotřebičů používat ruce a nohy, namísto auta jít pěšky a při sledování seriálů žehlit nebo se dívat ve stoje. Jednoduše provozovat veškeré každodenní činnosti tak, aby při nich docházelo ke spalování energie a k následnému hubnutí.

Jak s metodou NEAT začít?

Vyzkoušejte:

  • vystupovat o zastávku dříve, než potřebujete;
  • přestat jezdit výtahem;
  • vytírat a vysávat na úkor robotického vysavače;
  • každodenně vařit;
  • zahradničit;
  • chodit na nákup pěšky.
  • sledovat televizi ve stoje nebo při jejím sledování žehlit;
  • se věnovat večer milostným hrátkám.
Zdroj: https://www.eatthis.com/how-to-lose-weight-without-going-to-the-gym/